Rozhodl o tom v sobotu finálový večer soutěže, který se konal v olomouckém Jazz Tibet Clubu. O post předskokana rockových legend soutěžily kromě vítězů další regionální kapely: Of My Wen, sešLOST, Ruplex a Iron Army

„Určitě jsme to nečekali a pořád tomu nějak nemůžeme uvěřit,“ uvedl Michal Melo, člen přerovské skupiny Ginger, která si vybojovala cennou příležitost.

Vše začalo zasláním hudebních nahrávek do čtvrtého ročníku Rocková Olomouc, z nichž porota vybrala pět finalistů. Ti se v sobotu předvedli v Jazz Tibet Clubu.

Kapela Ginger, kterou porota ve složení olomoucký primátor Martin Novotný, Lukáš Mareček, Petr Šiška, Andonis Civopulos a Roman Izzi Izaiáš vyslala jako předskokana na megakoncert, vznikla teprve nedávno, konkrétně v červnu minulého roku.

„V kapele jsem se sešel s bratrem a bratrancem. Nebyla to však naše první hudební zkušenost, každý z nás už si nějakou kapelou prošel,“ dodal Melo.

Ginger je rocková formace a povětšinou se inspiruje v sedmdesátých letech. Po několika prvních měsících zkoušení začala navštěvovat hudební kluby a festivaly.

V budoucnu má v plánu vydat desku. Na koncert, který je pro kapelu velkou výzvou, se její členové velmi těší.

„Budeme asi trochu nervózní. Jsme však moc rádi, že můžeme být Status Quo takto nablízku. Je to jedna z našich nejoblíbenějších kapel a také inspirace. Máme moc rádi i třeba Kiss, Queen nebo Katapult,“ dodal člen vítězné formace, které k výhře snad dopomohl i slavný bubeník Ginger Baker, podle kterého se jmenují.

close zoom_in

Přerovská kapela Ginger. Foto: archiv skupiny