Na šestém ročníku Rotten festu vystoupí deset kapel, které budou po celý večer masírovat ušní bubínky návštěvníků.

„ Program jsme se snažili upořádat tak, aby byl pro fanoušky co nejpřitažlivější, protože podobných akci je celkem dost. Myslím, že ti, co nás znají, už ví, že se opravdu mají na co těšit," uvedl jeden z pořadatelů Rotten festu Marek Frélich.

Hlavní hvězdou večera bude polská black metalová kapela Formosus, které přijede z Krakova. Formosus vznikli v květnu 2007 z podnětu Krzysztofa Stanisze a Macka Jagellonského. Velký vliv na směřování kapely měl skandinávský melodický death metal. Během turné v roce 2010 navštívili i tři města v České republice. Letos spatřila světlo světa jejich nová deska Signvn.

Velkým lákadlem je i přerovská kapela Spasm, která hraje hlavě grind. V průběhu večera se na podiu vystřídají skupiny Macerace, jejímž členem je i pořadatel Marek Frélich. Wizard Inferna, black metalová kapela, která přijede ze Světlé nad Sázavou. S grindem se návštěvníci setkají během večera podruhé v podání Twisted Truth.

Další zahraniční kapelou, která se představí na Rotten festu budou slovenští Human Humus z Popradu. Skupina se v Olomouci objeví již poněkolikáté a během letošního roku se s ním příznivci grindu mohli setkat i Brně nebo Frýdku Místku.

Alternativní deathmetalisti Smashed Face jsou v U-klubu jako doma.

„Na koncert se moc těšíme, v Účku jsem hráli už několikrát a vždycky to bylo fajn. Vzhledem k tomu, že jsme teď s kapelou měli čtyřměsíční pauzu, bude to dobrý rozjezd," řekl člen skupiny Smashed Face Luboš Fred Kristek.

Závěrem večera bude provázek black metalová kapela Draco Hypnalis ze Zlína, grindová Rektal Biopsy Forceps, která přijede z Vysokého Mýta a jako poslední zahrají deat metalisti Duobetic Homunkulus ze Staré Boleslavy.

Rotten fest očekává návštěvníky od 17 hodin a za vstupné zaplatí 150 korun.

Kristýna Kovaříková