„Vyrobili jsme jen hůlku, kostým jsme si půjčili. Dcera si k němu vybrala ještě čelenku a je z ní dokonalá víla. Ráda tancuje, takže se jí tady líbí," řekla Zuzana Spurná, maminka tříleté Beatky. Za Ferdu Mravence se převlékl skoro stejně starý Patrik.

„Proč Ferda Mravenec? Protože je šikovný a náš malý je taky šikovný, je hodně hbitý," vysvětlila volbu kostýmu jeho babička Romana Sovišová. Vyrobit ho nebylo prý příliš složité, nejtěžší byl ale nápad, jaký převlek zvolit. „Barvili jsme látku a pak jsme tak dvě, tři hodiny šili. Dlouho nám ale trvalo než jsme vymysleli, co uděláme. Měli jsme víc verzí, za co malý půjde. V záloze byl i klaun nebo čert," doplnila žena. A jak se malému Patrikovi na karnevale líbilo? Stydlivě přikývnul, že ano.

„Doma tancuje, tady je ale nějaký zaražený. Je tady hodně dětí,"doplnila jeho maminka Šárka Hrušková. Dětský karneval je v Majetíně každoroční zábavou. „Už několik let, vždy druhý den po plese, pořádáme dětský karneval. Je hojně navštěvovaný, oblíbený a jsme rádi, že tato akce má dlouhou tradici. Letos je v duchu pirátů," uvedla starostka Majetína Miroslava Zavadilová a poznamenala, že na výzdobě se podílely také děti z místní Základní a Mateřské školy.