V rámci úterního slavnostního zahájení olomouckých ozvěn se diváci mohou těšit na slovensko-český snímek Eva Nová, a to v originálním slovenském znění.

„Eva Nová je hereckým koncertem Emílie Vášáryové a vypráví silný příběh o kdysi známé herečce, vracející se z protialkoholní léčebny do běžného života k lidem, kteří už v ní nevěří," popsala snímek programová vedoucí kina Metropol Jiřina Pavlíková.

Režisér filmu Marko Škop byl za tento snímek oceněn cenou Objev roku na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.

Snímek se v Metropolu bude promítat od 19 hodin, vstupné je 89 korun.

V rámci Febiofestu pak mají diváci možnost shlédnout snímky, které běžně v kinech neuvidí.

„Těmto filmům bude patřit festivalová středa. Nejdřív se můžete pobavit u slovinské černočerné komedie Šiška Deluxe a večer pak držet palce bojovnicím za ženské volební právo v historickém dramatu Sufražetka. Film Sufražetka nebyl oficiálně zakoupen do české distribuce, a proto máte ve středu jedinečnou možnost jej vidět v kině na velkém plátně," pokračovala Jiřina Pavlíková.

Poslední den festivalových ozvěn bude patřit dvěma výrazným a oceňovaným snímkům loňského roku.

Film Humr je výsledkem nespoutané fantazie řeckého režiséra Yorgose Lanthimose a pokusí se převrátit naruby žánr romantický scifi thriller.

Večerní snímek Mustang získal pozornost na festivalu v Cannes a nominace na ceny Zlatý Glóbus a Oscar v kategorii Nejlepší zahraniční film. Je dílem mladé turecké režisérky Deniz Gamze Ergüvenové a vychází z jejich vlastních vzpomínek na dětství.