Jazzový festival tu mimo jiné představí i legendární zpěvačku Dee Dee Britgewater.

Lertošní ročník zavedené jazzové přehlídky se rozšířil do osmi měst.

„Jako každý rok i letos chceme představit zástupce absolutní světové jazzové špičky českému publiku. Jsme velmi rádi, že vstupujeme letos poprvé do Olomouce. Nabízíme výraznou směs stylů, zemí a fantastických muzikantů, kteří jsou ztělesněním otevřeného a inspirativního světa zvaného jazz, okomentoval další ročník Bohemia Jazz Festu jeho prezident a zakladatel Rudy Linka.

Konkrétně do Olomouce míří z jazzového světa třeba proslulá Dee Dee Bridgewater.

Je to trojnásobná laureátka Grammy, jedna z nejlepších amerických zpěvaček, jejíž kariéra sahá od muzikantů formátu Sonnyho Rollinse a Dizzyho Gilespieho až po Broadway, kde získala Tony Award z svou roli v muzikálu Wiz.

"Kamkoliv přijede, Dee Dee Bridgewater přináši neobyčejný šarm a nakažlivou energii," láká na koncert Linka.

Hanácká metropole jazzovou legendu uslyší 17. 7. od 20.30 hodin.

Zdroj: Youtube

Ruské funky a rakouské mládí

Svět jazzu se ale na Horním náměstí bude představovat již od 17 hodin.

Otevře ho ruská avantgardní sestava Jazzator včele s pinaistkou, autorkou a zpěvačkou Marinou Sobyaninou.

Avantagardní směs, v níže se ozve jazz i funky, vystřídá v 18. 30 hodin zástupce mladé rakouské jazzové generace Bastian Stein Quartet. 

„Tato hudba je přístupná každému, protože je od srdce, skvěle zahraná, zábavná a hrají světoví hudebníci, kteří svému umění věnují celý život. Těšíme se na další, už sedmý ročník, který opět představí to nejlepší ze současné hudby, a to zdarma," dodal zakladatel festivalu.

Bohemia Jazz Fest