Pořadatelé Olomoučanům i návštěvníkům města představí výborné muzikanty a kapely, divadla pro děti nebo výstavy zajímavých umělců.

„Jsme moc rádi, že v Olomouci zahraje jeden z nejlepších světových bluesových kytaristů Walter Trout. Ještě před dvěma lety měl velmi vážné zdravotní potíže a už se moc nepočítalo s tím, že bude vystupovat. Olomoucký koncert bude jedinou českou zastávkou na jeho letošním světovém koncertním turné," říká organizátor Olomouckých kulturních prázdnin Dušan Neumann.

Dalším tahákem podle něj bude vystoupení Báry Polákové, jejíž hity Nafrněná nebo Kráva mají na youtube velkou sledovanost.

Letošní Olomoucké kulturní prázdniny startují už ve čtvrtek 30. června koncertem lektorů olomouckého Hudebního institutu.

Olomoucká Supergroup, jak si říkají, bude od 20 hodin koncertovat u Terezské brány, vstupné je dobrovolné.

Michal Prokop na náměstí

Další koncert se chystá na 7. července a to na nádvoří radnice na Horním náměstí. Tam od 20 hodin vystoupí Michal Prokop & Framus Five. Vstupné je 290 korun.

Diváci se ale mohou těšit i na Hudbu Praha Band, Vladimíra Mišíka s Etc., Blanku Šrůmovou s Janem Saharou Hedlem nebo Cimrmanovo torzo.

„Místní hudební scénu zastupuje kromě Olomoucké Supergroup taky vzniklá formace Tak co? Třešničkou na prázdninovém dortu pak bude závěrečný koncert Leif De Leeuw Band. Mladí rockeři z Nizozemska patří k nejlepším tamním kapelám," pokračuje Dušan Neumann a doplňuje, že hudební program doplní i divadla pro děti.

Výtvarnou scénu reprezentují výstavy Milana Klimeše a Adama Szentpéteryho v Galerii Caesar, v Moně Lise se představí Jiří Anderle či společná výstava Aleše Lamra a jeho dvou synů.

Organizátoři využijí prostory na nádvoří radnice, u Terezské brány a hotelu Clarion. Více informací o programu, místech vystoupení či prodeji vstupenek zájemci najdou na webu www.olomouckekulturniprazdniny.cz