Jejich cesta po Olomouckém kraji má tento týden tři zastávky: dnes ve 21 hodin vystoupí skupina v klubu 15minut v Olomouci, zítra v hranickém Zámeckém klubu a ve středu v klubu Manhattan v Odrách. Předvánoční šňůra je pro fanoušky o to zajímavější, že na ní konečně uslyší i nové skladby.

Kapela by se pak ráda po Novém roce zavřela do studia, kde hodlá natočit svou v pořadí třetí desku. „Podle toho, jak vypadají nové písničky, se dá říct, že další album bude barevnější a možná i akustičtější. Také na ní lidé uslyší nástroje, které jsme dříve nepoužívali jako například pedalsteel kytaru nebo mandolínu,“ uvedla zpěvačka a kytaristka Saša Langošová.

Od vydání zatím poslední nahrávky Little Miss Behavin' & The Troublemakers uplynuly již více než dva roky. Album vznikalo pod dohledem Davida Bianca, který v minulosti spolupracoval například s Mickem Jaggerem nebo Robbiem Williamsem. „Všechno samozřejmě závisí na financích, ale moc bychom chtěli, aby nám David tentokrát desku nejen míchal, ale i produkoval,“ prozradila Langošová.

Letošní rok byl pro November 2nd významný setkáním s americkou písničkářkou Janet Robin, která s kapelou vyrazila na společné letní turné. Výsledkem zajímavého spojení je také v těchto dnech dokončovaný singl One Day.

Píseň původně pocházející z posledního alba kapely doznala několika zásadních změn. „Je to vlastně duet, který jsem společně s Janet nazpívala. Janet do ní pak natočila ještě šestistrunné banjo. David jej před pár dny zmixoval v Los Angeles a teď nás čeká mastering,“ popsala Langošová.

Skupina November 2nd stihla od svého vzniku v roce 1995 vyhrát prestižní soutěž Jim Beam Music, několikrát vystupovala v zahraničí a předskakovala mnoha zahraničním hvězdám v čele se Suzanne Vegou, Bryanem Adamsem a Davidem Gahanem.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika