Chystáte nové album Jolanka. Jaké bude a proč jste zvolila takové jméno?

Album bude věnováno mé mamince, která se jmenovala Jolanka. Jaká bude jeho konečná podoba, to zatím ještě přesně nevím, ale určitě udělám všechno pro to, aby bylo krásné a posluchačům se líbilo. Autorům jsem trochu ztížila práci, protože jsem je požádala, aby byly písničky veselé a při jejich poslechu se nikdo necítil sám.

Szidi Tobias Slovenská zpěvačka a herečka Sidónia Tobiášová, známá jako Szidi Tobias, se narodila roku 1967 v Kráľovském Chlmci. Před tím, že se vydala na uměleckou dráhu, prošla různými povoláními. Pracovala jako dělnice v koksovně, v městské knihovně i v divadle jako nápověda. Vystudovala herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Už v době svých studií hostovala na prknech činohry Slovenského národného divadla. Během své hudební kariéry vydala pět alb a k jejím největším hitům patří skladba Na hotelu v Olomouci.

Nyní se prodává edice všech vašich pěti CD 5 pohromadě. V balení je spousta věcí od vašich fotek až po pírko. Opravdu jste všechny kusy zabalila sama?

Dělali jsme jich tři sta na Vánoce. Musím přiznat, že mi s balením pomáhala celá rodina. V každé krabičce je recept na koláč od mojí maminky, loďka z mapy, kamínek, pírko, pytlíček s levandulí, mince a fotografie. Do každé jsem dala kousek sebe.

Proč jste do něj zabalila zrovna tyto věci?

Mám je ráda. Jsou to věci, o kterých si myslím, že potěší ty, co si 5 pohromadě koupí.

Jak vlastně vzniknul nápad na tak osobní dárek pro příznivce?

Setkávám se po koncertech se svými fanoušky a oni mi svěřují své osobní pocity, případně mi o nich řeknou ve vzkazech. Jsem touto upřímností hluboce poctěná i zavázaná. Na oplátku jsem jim za to chtěla připravit něco výjimečného.

Jedním z vašich největších hitů je písnička Na hotelu v Olomouci. Co je podle vás na ní tak unikátní, že je tolik oblíbená?

Složili ji pánové Petr Hapka a Michal Horáček, což je samo o sobě zárukou hitu. Navíc, představa, že jsem se svým mužem a zároveň milencem Na hotelu v Olomouci, je nádherná a pravdivá.

Léto je pro všechny muzikanty náročná pracovní doba. Co všechno chcete stihnout?

Spoustu času mi zabere uspořádat si den tak, aby byl prázdninový. Pohltila mě nová vášeň pro bylinky. Sbírám je, suším a nutím rodinu pít moje čaje. Také jim nedovoluji sladit. Co se týče práce, máme pár koncertů, točím dvanáctidílný seriál, chystáme zmíněné nové album a také chci hrát s dětmi fotbal, volejbal, koupat se, zalévat zahradu a den je pryč…

O tom, že milujete svou zahradu, mluvíte často. Co jste na ní v poslední době zasadila?

Průběžně dosazuji nové keře tam, kde by měly kvést. Musím se pochlubit, že tento rok mám opravdu nádhernou levanduli.

Máte ještě nějaká další místa, na kterých se cítíte stejně pěkně?

Určitě na břehu moře.