Činoherní soubor ze Slezského divadla v Opavě přijede v pondělí 22. listopadu do Moravského divadla s nesmrtelnou komedií Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské.

Další host se představí 25. listopadu se svéráznou dánskou veselohrou Kdo je tady ředitel? v nastudování pražského Švandova divadla. Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se již deset let za pouhého řadového zaměstnance.

Všechna nepopulární rozhodnutí tak může svést na vymyšleného ředitele, kterého nikdo nikdy neviděl. Až nyní, když chce firmu prodat, je nutné najít někoho, kdo ředitele sehraje.

Vedle známých herců jako například Michala Dlouhého nebo Kláry Pollertové-Trojanové se tu objeví také bývalý člen olomoucké činohry Pavel Juřica.

Dramatická hudba Giuseppe Verdiho

V pátek 26. listopadu přijde na řadu aktuální nastudování dramatické opery Guiseppe Verdiho Nabucco.

„Od premiéry v Moravském divadle uplynulo již téměř šest let. V obnoveném uvedení zpívá spousta nových tváří – v roli Nabucca Jakub Kettner, Nabuccovu dceru Fenenu nastudovala Barbora Polášková, vnuka krále jeruzalémského Ismaela ztvárnil Jakub Rousek. Dalším důvodem je i to, že jsme součástí velkolepého projektu Nabucco Monumental Opera, který se představí na open air jevištích v celé Evropě,“ dodal ředitel divadla Josef Podstata.

Všechna představení začínají v devatenáct hodin.