Po prázdninové pauze se herci opět vrací na divadelní prkna. Na těch v Divadle na Šantovce se v září představí osobnosti jako Pavla Tomicová, Linda Rybová, Jan Dolanský nebo Igor Chmela.

Pavla Tomicová v roli zestárlé československé atletky Mileny připomene rozhlasovou hru Koule, která rozpoutala doslova mediální smršť. Tragikomický příběh o tom, jak ji režim nutil užívat doping nebo zvedat trakaře, vypráví inscenace Koule, kterou divadlo uvede ve čtvrtek 20. září v 19.00 hodin.

Do Olomouce dorazí příští sezonu i několik souborů z Prahy. Jedním z nich je divadlo Verze, které přijede s ďábelskou groteskou Poručík z Inishmoru z rukou britského dramatika Martina McDonagha. Jeho sarkastická komedie, černá jako kočka, co vám v noci přejde přes cestu, se na Šantovce představí v pátek 28. září.

Divadlo nezapomíná ani na děti. Pohádku o nejznámějším českém štěňátku, Dášeňce, zahraje zlínské Divadlo Scéna. Originálním vystoupením pobaví určitě nejen děti, ale i dospělé, jediný český břichomluvec.

Zdeněk Polách se svými loutkami procestoval celý svět a do Olomouce přijede na konci září. Poněkud jiný cestovatel, Radomír Čížek, se v dubnu vydal na kole do Ázerbájdžánu. A o své dobrodružné cestě bude vyprávět už 18. září.

Představení Koule je součástí balíčku předplatného Podzim 2018. Předplatné divadlo rozděluje na dvě skupiny. Do skupiny A patří celkově 4 představení – Koule, Titanic, Dokud nás milenky nerozdělí, Kdokoli může dělat cokoli. Skupina B zahrnuje tři inscenace, Válku Roseových, Zvrhlou Margharet a představení Už nikdy sám.

Předplatné A i B lze koupit ve dvou kategoriích, a to na webových stránkách divadla nebo osobně na pokladně.

Autorka: Nikola Mozgová