Kromě humoru pro děti i dospělé se diváci mohou těšit i na písničky a speciální choreografii pro koloběžku.

„Myslím si, že pohádka bez písniček je jako romantický film bez Hugha Granta,“ řekl s úsměvem Jan Ťoupalík, člen činohry divadla, který hru režíruje a ujal se i dramatizace původní předlohy a písňových textů.

Premiéra bude v neděli 28. ledna v 10 hodin.

Speciální koloběžka

Významnou roli má v inscenaci i samotná koloběžka, na jejíž podobě spolupracoval Marek Kostka, majitel hanušovické společnosti Kostka-kolobka.

„Tvůrci měli velice speciální požadavky. Od jiné geometrie jízdního rámu koloběžky až po barevné provedení, speciální skládání nebo originální úchyty na různé rekvizity, které se budou při představení používat,“ shrnul Kostka.

Na scéně bude dokonce jízdní dráha.

„Na koloběžce už jsem párkrát jela, nějak se odrážet umím, takže se moc těším a doufám, že se naučím i nějaké ty fígle,“ sdělila Vendula Nováková, která si v pohádce zahraje hlavní roli.

Z dětského diváka nesmíte dělat hlupáka

Postavu krále ztvární nováček v souboru Lukáš Červenka. Ten se olomouckému publiku představil už v inscenaci Cyrano z Bergeracu. Předtím přes deset let působil v ostravském Divadle loutek, takže má s dětskými diváky bohaté zkušenosti.

„Naučil jsem se, že z dětského diváka nesmíte dělat hlupáka. Je důležité ztvárnit postavy tak, aby se s nimi děti dokázaly sžít a prožívat jejich příběh. Děti jsou skutečně přísnými kritiky,“ vysvětlil Červenka.

Originální bude i pojetí scény, kterou vytvořila Adéla Szturcová z Divadla Tramtarie. Všechny kulisy a dekorace pracují s motivem knihy. Tvůrci hry tak chtějí upozornit na význam knih a čtení pro rozvoj dětské fantazie.