O tom, že Roman Holý a spol nelhali, se fanoušci mohou přesvědčitv úterýve 20 hodin ve sportovní hale Univerzity Palackého. Na dvouapůlhodinovém koncertu zazní především písně z novinkového alba Objects of Desire and Other Complications. Každý, kdo si koupí vstupenku, přitom dostane jedenáctiskladbovou kolekci zdarma.

„Celé turné je pojaté jako diktatura vkusu, ovšem v tom pozitivním slova smyslu. Kapela v nákladných kostýmech bude diktovat svou hudbu lidu. S tím koresponduje i doprovodná videoprojekce v režii Zdeňka Suchého plná záběrů ze života diktátora a záznamů jeho volebních slibů. Skupinu, která bude hrát na průhledné nástroje, doprovodí hostující hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a saxofonistka Kristýna Kachtíková z kapely Gulo čar,“ prozradil manažer Robert Rozkurz.

Vtipné texty a živé melodie

Monkey Business založil klávesista a skladatel Holý v roce 1999 poté, co se mu rozpadl projekt Sexy Dancers. Stejně jako v J. A. R. bylo i tady cílem hrát kvalitní funky, ovšem tentokrát s anglickými texty a navíc i s ženským vokálem. O pěvecké party se tak v kapele dělí Matěj Ruppert (který má za sebou vystupování ve folklórním sboru i úspěšnou účast v televizní soutěži Caruso show) a Tonya Graves (někdejší členka nadějných a bohužel se rozpadnuvších Liquid Harmony).

Specialitou kapely jsou vtipné texty z dílny Vráti Šlapáka. Humor kapely se odráží už v názvech jednotlivých skladeb – We Feel Better Than Jan Hus či John Holmes Was My Platonic Lover, přičemž John Holmes platí za jednu z největších pornohvězd všech dob. Na novém albu se objeví skladba Allah Took My Tartar Sauce (Alláh mi vzal tatarskou omáčku).

Od Jana Husa k Alláhovi

„To je inspirované příběhem, když jsme hráli v Londýně. Jak jsme se vraceli zpátky, tak Ondra Brousek, známý milovník dobrého žrádla, si koupil nějakou drahou tatarskou omáčku, asi za sto liber, a nepustili ho vůbec do letadla, protože tam samozřejmě nesmíš mít vůbec nic. A kdo za to může? Alláh,“ vysvětlil Holý. Název aktuálního turné „Vzdejte se, nic se vám nestane“ je pak inspirovaný replikou z klasického snímku režiséra Jiřího Sequense Atentát.

Jak zní novinkové album, zjistí jako první pouze návštěvníci koncertů. Do oficiální distribuce se deska dostane až po skončení turné v polovině června. Manažer Rozkurz alespoň naznačil, že na ní bude „muzika pro všechny, kteří ještě nepřestali věřit, že bicí mají stále co říct“.

 

Koncert

Kdo: Monkey Business
Kde: Sportovní hala UP
Kdy: dnes ve 20 hodin
Kolik: 290 až 350 korun