V Olomouci se v listopadu dvakrát představíte ve hře Válka Roseových v Divadle na Šantovce, kde jste již v minulosti hrál. Jak se vám na Hané hraje?
Na Hané je vždy krásně a dvojnásob to platí, když tam můžeme být dva dny po sobě!

Válku Roseových režíruje herec Ondřej Sokol. Jaká je s ním spolupráce?
Ondřej Sokol je jeden z nejlepších současných mladších režisérů. Jediná nevýhoda je, že je strašně moc vyřízený, takže práce s ním je vzácná.

V jednom z rozhovorů jste uvedl, že vás musí zaujmout scénář, abyste na projektu začal spolupracovat. Čím vás nalákala tato hra?
Právě spoluprací s Ondrou. Byla to první zkušenost s ním a zatím bohužel poslední.

Dlouhé kolony kvůli právi na silnici u Bělkovic na hlavním tahu Olomouc - Šternberk
Na tahu na Šternberk kolony, přes Štarnov uzavírkaZávěr představení je zajímavý pro oko diváka. Visíte, stejně jako ve filmové předloze, na lustru spolu se svou hereckou manželkou. Jak se vám tato scéna zkoušela?
Což o to, zkoušela se dobře a i na domovské scéně se hraje pěkně, ale když hrajeme na zájezdu, ne všechna divadla mají vyhovující podmínky pro zavěšení lustru, takže je to někdy o život.

Jak je těžké skloubit zájezdová představení s rodinným životem?
Vzhledem k tomu, že mám doma dvě malé dcery, tak to človeka dost bolí, že není u jejich růstu. Ale snažím se jim to vynahradit o prázdninách, kdy patřím jenom jim.

Poprvé jste se na obrazovkách objevil jako dítě. Bylo vždy jasné, že budete herec?
Vůbec ne, ale vzhledem k mému prospěchu na základce (díky častým absencím, způsobeným natáčením), mi asi nic jiného nezbylo!

Vypuštěný Uničovský rybník v Litovli.
Rybník v parku opraví, živočichy stěhují. Asijské škeble ale nebrat!

Diváci nemají v povědomí jen váš obličej, ale také hlas. Dabujete například herce Brada Pitta. Kolik času teď trávíte dabingem?
V současné době už minimum. Patřím mezi těch pár dabérů, kteří nesouhlasí se současnými podmínkami pro tuto profesi.

V jakých projektech vás budou moci naši čtenáři vidět v budoucnu?
Připravuji, na tuto sezónu, dvě nové divadelní premiéry pro Švandovo divadlo a jeden celovečerní film z prostředí našich statečných legionářů druhé světové války.

Autorka: Nikola Salvetová


Válka Roseových neděle 12. a pondělí 13. listopadu v 19.00
Hrají: Michal Dlouhý, Kateřina Lojdová a další
Režie: Ondřej Sokol
Autor: Warren Adler
Černá komedie o rozpadu manželství „bez důvodu“. V hlavní roli Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová. Barbara a Oliver Roseovi jsou dokonale šťastní. Mají dvě děti, velký dům, všechno je krásné, ale najednou si Barbara usmyslí, že se chce rozvést.
700 Kč, 140 min