KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Jak vycvičit draka 2 (10.30, 11.40, 12.40, 13.50, 14.50, 17.00), Jak vycvičit draka 2 3D (10.00, 12,10, 13.05, 14.20, 16.30), Všiváci (16.00, 18.00, 20.00), Grace, kněžna monacká (13.00), Hvězdy nám nepřály (16.50, 19.20), Na hraně zítřka 3D (12.20, 14.35, 18.40), Na hraně zítřka (10.45, 15.15, 17.30, 19.45), Rio 2 (10.15), Sousedi (21.30), Všechny cesty vedou do hrobu (19.10), X-Men: Budoucí minulost 3D (20.55), Zakázané uvolnění (17.10, 18.50, 20.30), Zloba – Královna černé magie (10.50, 15.10)

CineStar: Jak vycvičit draka 2 3D (11.30, 13.50, 16.10, 18.50), Na hraně zítřka 3D (16.20, 21.10), Zloba – Královna černé magie 3D (12.00, 14.10), Grace, kněžna monacká (18.00), Hvězdy nám nepřály (13.50, 20.15), Jak vycvičit draka 2 (11.00, 13.10, 15.20, 17.40, 20.00), Na hraně zítřka (12.50, 15.20, 17.50, 20.20), Rio 2 (11.40), Sousedi (13.00, 17.00), Všechny cesty vedou do hrobu (16.30, 19.00, 21.30), Všiváci (15.50, 18.40, 20.50), Zakázané uvolnění (11.10, 15.10, 19.10, 21.00), Zloba – Královna černé magie – dabing (11.30, 13.40)

Metropol: Jak vycvičit draka 2 (15.00), Všiváci (17.00), Na hraně zítřka (20.00)

UNIČOV

Kino: Zloba – Královna černé magie 3D (17.00), Všiváci (20.00)

KLUBY

OLOMOUC

Club Varna: Koketuj singles party (22.00)
Club Belmondo: Club music (22.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie G: Město městu (do 28. 6.)
Galerie Labyrint: Kateřina Salábová: Obrazy (do 30. 6.)
Galerie Anděl: Jaroslav Vilím: Barevná fantazie (do 30. 6.)
Galerie Caesar: Aleš Hudeček: Od soumraku do úsvitu (do 26. 6.)
Galerie Bohéma: Miroslav Konrád: Francouzská zastavení (do 5. 7.), Petr Schel: Plastiky (do 5. 7.)
Galerie 1499: Václav Kupka: Obrazy, kresby, fotografie (do 26. 6.)
Galerie Mona Lisa: Miloš Karásek: Bilongo (do 28. 6.)
Muzeum moderního umění: Vladimír Birgus: Fotografie (do 14. 9.), Pohledy do sbírek Muzea umění II. (do 14. 9.), Vnitřní okruh v současné české fotografii (do 5. 10.)
Vlastivědné muzeum: Giganti doby ledové (do 29. 6.), Ohrožené rostliny střední Moravy (do 30. 9.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Arcidiecézní muzeum: Tajemství skrytá pod zemí (do 28. 9.)
Katedrála sv. Václava: Jan XXIII. /Jan Pavel II. – Dělníci na vinici Páně (do 28. 9.)
Knihovna města Olomouce: Martin Benčík: Barevně nebarevně (do 30. 6.)
Knihovna Antonína Šprince: Bratislava ve fotografiích Rasťa Mišíka (do 30. 6.)
Vědecká knihovna: Umění staví mosty (do 31. 8.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)
Galerie Šantovka: Výstava historických kočárků (do 30. 6.)

LITOVEL

Výstavní síň Městského klubu: Pavel Forst: Fotografie (do 29. 6.)
Prostory TIC při Městském klubu: Výstava dětských leporel a dřevěných kostek (do 31. 7.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Napiš a vygumuj (do 2. 7.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Výstava bannerů (do 30. 6.), Čas houslí – pět století královského nástroje (do 31. 12.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Kouzelná historie gramofonu s vinylovou deskou (do 29. 6.)
Galerie U Minoritů: Uničov za světové války (do 28. 6.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Výstaviště Flora: Moravia Sport Expo (9.00-19.00)
Atrium Vlastivědného muzea: Tradiční výstava kaktusů a sukulentů (do 21. 6.)
Korunní pevnůstka: Veletrh vědy a výzkumu 2014 (9.00-16.00)