KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Jak vycvičit draka 2 (13.50, 14.50, 17.00), Jak vycvičit draka 2 3D (13.05, 14.20, 16.30), Všiváci (16.00, 18.00, 20.00), Grace, kněžna monacká (13.00), Hvězdy nám nepřály (16.50, 19.20), Na hraně zítřka 3D (14.35, 18.40), Na hraně zítřka (15.15, 17.30, 19.45), Sousedi (21.30), Všechny cesty vedou do hrobu (19.10), X-Men: Budoucí minulost 3D (20.55), Zakázané uvolnění (17.10, 18.50, 20.30), Zloba – Královna černé magie (15.10)

CineStar: Jak vycvičit draka 2 3D (14.00, 16.10, 18.45), Na hraně zítřka 3D (16.15, 21.00), Grace, kněžna monacká (17.50), Hvězdy nám nepřály (20.10), Jak vycvičit draka 2 (15.20, 17.40, 20.00), Na hraně zítřka (15.15, 17.45, 20.15), Rio 2 (16.30), Sousedi (17.20), Všechny cesty vedou do hrobu (14.00, 18.45, 21.15), Všiváci (14.00, 18.30, 20.40), Zakázané uvolnění (15.30, 19.30, 21.20), Zloba – Královna černé magie – dabing (15.40)

Metropol: Stoletý stařík, který vylezl oknem a zmizel (17.30), Zloba – Královna černé magie (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Operetní soirée (19.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie G: Město městu (do 28. 6.)
Galerie Labyrint: Kateřina Salábová: Obrazy (do 30. 6.)
Galerie Anděl: Jaroslav Vilím: Barevná fantazie (do 30. 6.)
Galerie Caesar: Aleš Hudeček: Od soumraku do úsvitu (do 26. 6.)
Galerie Bohéma: Miroslav Konrád: Francouzská zastavení (do 5. 7.), Petr Schel: Plastiky (do 5. 7.)
Galerie 1499: Václav Kupka: Obrazy, kresby, fotografie (do 26. 6.)
Galerie Mona Lisa: Miloš Karásek: Bilongo (do 28. 6.)
Muzeum moderního umění: Vladimír Birgus: Fotografie (do 14. 9.), Pohledy do sbírek Muzea umění II. (do 14. 9.), Vnitřní okruh v současné české fotografii (do 5. 10.)
Vlastivědné muzeum: Giganti doby ledové (do 29. 6.), Ohrožené rostliny střední Moravy (do 30. 9.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Arcidiecézní muzeum: Tajemství skrytá pod zemí (do 28. 9.)
Katedrála sv. Václava: Jan XXIII. /Jan Pavel II. – Dělníci na vinici Páně (do 28. 9.)
Knihovna města Olomouce: Martin Benčík: Barevně nebarevně (do 30. 6.)
Knihovna Antonína Šprince: Bratislava ve fotografiích Rasťa Mišíka (do 30. 6.)
Vědecká knihovna: Umění staví mosty (do 31. 8.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)
Galerie Šantovka: Výstava historických kočárků (do 30. 6.)

LITOVEL

Výstavní síň Městského klubu: Pavel Forst: Fotografie (do 29. 6.)
Prostory TIC při Městském klubu: Výstava dětských leporel a dřevěných kostek (do 31. 7.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Napiš a vygumuj (do 2. 7.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Výstava bannerů (do 30. 6.), Čas houslí – pět století královského nástroje (do 31. 12.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Kouzelná historie gramofonu s vinylovou deskou (do 29. 6.)
Galerie U Minoritů: Uničov za světové války (do 28. 6.)