KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Transformers: Zánik (10.00, 14.30, 16.30, 19.30, 20.30), Transformers: Zánik 3D (11.30, 17.30), Jak vycvičit draka 2 (10.40, 11.50, 13.00, 14.00, 15.10, 16.10), Jak vycvičit draka 2 3D (10.10, 12.30, 14.40, 16.50), Všiváci (18.20, 20.15), Hvězdy nám nepřály (17.20, 19.45), Na hraně zítřka 3D (17.00), Na hraně zítřka (19.15), Rio 2 (13.00), Sousedi (21.30), Zakázané uvolnění (15.00), Zloba – Královna černé magie (11.05, 13.05, 15.00)

CineStar: Jak vycvičit draka 2 3D (12.45, 15.00, 17.15), Transformers: Zánik 3D (13.10, 16.40, 20.10), Zloba – Královna černé magie 3D – dabing (11.00), Hvězdy nám nepřály (12.10), Jak vycvičit draka 2 (12.15, 14.00, 14.30, 16.15, 18.30), Na hraně zítřka (19.00, 21.30), Sousedi (14.50), Transformers: Zánik - dabing (19.30), Transformers: Zánik – titulky (15.40, 19.10), Všechny cesty vedou do hrobu (20.45), Všiváci (16.50, 18.50), Zakázané uvolnění (17.00 21.00), Zloba – Královna černé magie – dabing (11.50)

Metropol: Grandhotel Budapešť (17.30), Na hraně zítřka (20.00)

UNIČOV

Kino: Všechny cesty vedou do hrobu (19.00)

SENICE NA HANÉ

Panorama: Lego příběh (17.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Najdeme se na Ztracené (19.00)
Divadlo na Šantovce: Kluk z plakátu (14.00)

KONCERTY a KLUBY

OLOMOUC

Divadlo na Šantovce: The Best of Michael Jackson (20.00)
Konvikt UP: Olomoucké barokní slavnosti, opera Yta innocens  (od 20.00)
Club Varna: Michael Jackson is back (22.00)
Club Belmondo: DJs On the dancefloor (22.00)
Vlastivědné muzeum: Tajemná noc v muzeu: Indiáni a doba ledová (16.00)

LITOVEL

Vodácká restaurace Loděnice: Folkové Pomoraví (17.30)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie G: Město městu (do 28. 6.)
Galerie Labyrint: Kateřina Salábová: Obrazy (do 30. 6.)
Galerie Anděl: Jaroslav Vilím: Barevná fantazie (do 30. 6.)
Galerie Bohéma: Miroslav Konrád: Francouzská zastavení (do 5. 7.), Petr Schel: Plastiky (do 5. 7.)
Galerie Mona Lisa: Miloš Karásek: Bilongo (do 28. 6.)
Muzeum moderního umění: Vladimír Birgus: Fotografie (do 14. 9.), Pohledy do sbírek Muzea umění II. (do 14. 9.), Vnitřní okruh v současné české fotografii (do 5. 10.)
Vlastivědné muzeum: Giganti doby ledové (do 29. 6.), Ohrožené rostliny střední Moravy (do 30. 9.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Arcidiecézní muzeum: Tajemství skrytá pod zemí (do 28. 9.)
Katedrála sv. Václava: Jan XXIII. /Jan Pavel II. – Dělníci na vinici Páně (do 28. 9.)
Knihovna města Olomouce: Martin Benčík: Barevně nebarevně (do 30. 6.)
Knihovna Antonína Šprince: Bratislava ve fotografiích Rasťa Mišíka (do 30. 6.)
Vědecká knihovna: Umění staví mosty (do 31. 8.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)
Galerie Šantovka: Výstava historických kočárků (do 30. 6.)

LITOVEL

Výstavní síň Městského klubu: Pavel Forst: Fotografie (do 29. 6.)
Prostory TIC při Městském klubu: Výstava dětských leporel a dřevěných kostek (do 31. 7.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Napiš a vygumuj (do 2. 7.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Výstava bannerů (do 30. 6.), Výstava fotografií Standy Černého (do 31. 8.), Čas houslí – pět století královského nástroje (do 31. 12.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Kouzelná historie gramofonu s vinylovou deskou (do 29. 6.)
Galerie U Minoritů: Uničov za světové války (do 28. 6.)