KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Transformers: Zánik (14.30, 16.30, 19.30, 20.30), Transformers: Zánik 3D (17.30, 19.00), Jak vycvičit draka 2 (13.00, 14.00, 15.10, 16.10), Jak vycvičit draka 2 3D (14.40, 16.50), Všiváci (18.20, 20.15), Hvězdy nám nepřály (17.20, 19.45), Na hraně zítřka 3D (17.00), Na hraně zítřka (19.15), Rio 2 (13.00), Sousedi (21.30), Zakázané uvolnění (15.00), Zloba – Královna černé magie (13.05, 15.00)

CineStar: Jak vycvičit draka 2 3D (15.00, 17.15), Transformers: Zánik 3D (16.30, 20.00), Zloba – Královna černé magie 3D – dabing (14.20), Hvězdy nám nepřály (14.20), Jak vycvičit draka 2 (16.15, 18.30), Na hraně zítřka (19.00, 21.30), Rio 2 (14.40), Transformers: Zánik - dabing (19.30), Všechny cesty vedou do hrobu (20.45), Všiváci (16.50, 18.50), Zakázané uvolnění (17.00, 21.00), Zloba – Královna černé magie – dabing (14.00)

Metropol: Nekonečná láska (14.00), Hvězdy nám nepřály (17.30), Transformers: Zánik (20.00)

UNIČOV

Kino: Na hraně zítřka (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Operetní soirée (19.00)

KONCERTY a KLUBY

OLOMOUC

Horní náměstí: Elina Garanča v doprovodu Moravské filharmonie (20.30)
Club Varna: Československá sociál party (22.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie G: Město městu (do 28. 6.)
Galerie Labyrint: Kateřina Salábová: Obrazy (do 30. 6.)
Galerie Anděl: Jaroslav Vilím: Barevná fantazie (do 30. 6.)
Galerie Caesar: Aleš Hudeček: Od soumraku do úsvitu (do 26. 6.)
Galerie Bohéma: Miroslav Konrád: Francouzská zastavení (do 5. 7.), Petr Schel: Plastiky (do 5. 7.)
Galerie 1499: Václav Kupka: Obrazy, kresby, fotografie (do 26. 6.)
Galerie Mona Lisa: Miloš Karásek: Bilongo (do 28. 6.)
Muzeum moderního umění: Vladimír Birgus: Fotografie (do 14. 9.), Pohledy do sbírek Muzea umění II. (do 14. 9.), Vnitřní okruh v současné české fotografii (do 5. 10.)
Vlastivědné muzeum: Giganti doby ledové (do 29. 6.), Ohrožené rostliny střední Moravy (do 30. 9.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Arcidiecézní muzeum: Tajemství skrytá pod zemí (do 28. 9.)
Katedrála sv. Václava: Jan XXIII. /Jan Pavel II. – Dělníci na vinici Páně (do 28. 9.)
Knihovna města Olomouce: Martin Benčík: Barevně nebarevně (do 30. 6.)
Knihovna Antonína Šprince: Bratislava ve fotografiích Rasťa Mišíka (do 30. 6.)
Vědecká knihovna: Umění staví mosty (do 31. 8.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)
Galerie Šantovka: Výstava historických kočárků (do 30. 6.)

LITOVEL

Výstavní síň Městského klubu: Pavel Forst: Fotografie (do 29. 6.)
Prostory TIC při Městském klubu: Výstava dětských leporel a dřevěných kostek (do 31. 7.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Napiš a vygumuj (do 2. 7.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Výstava bannerů (do 30. 6.), Čas houslí – pět století královského nástroje (do 31. 12.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Kouzelná historie gramofonu s vinylovou deskou (do 29. 6.)
Galerie U Minoritů: Uničov za světové války (do 28. 6.)