OLOMOUCKO

Zabijačka na Poděbradech
KDY: sobota 24. února, od 10 hodin
KDE: restaurace Terasa, koupaliště Poděbrady u Olomouce
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Tlačenky, jitrničky, jelita, uzené, ovárky, i škvarky nebudou chybět na tradiční poděbradské zabijačce u vody. Dobroty se budou servírovat na místě i k odnesení domů, v nabídce budou i frgály a svatební koláčky. Zahraje cimbálovka Hejčíňan.

Zabijačka na Poděbradech, 26. listopadu 2022Zabijačka na Poděbradech, 26. listopadu 2022Zdroj: Petr Pelíšek

Reprezentační ples UP
KDY: pátek 23. února, od 19 hodin
KDE: NH Collection Congress Olomouc
ZA KOLIK: 1290 Kč (v ceně raut) / student 790 Kč (590 Kč bez místenky)
PROČ PŘIJÍT: Velký bál olomoucké univerzity, k tanci a poslechu zahraje Moondance Orchestra Martina Kumžáka známý z televizní soutěže Stardance, rozjede to i moderní cimbálovka Cimbal HellBand či akustické Unotrio. Večerem provází Natálie Tichánková.

Ples s Petrou Janů
KDY: pátek 23. února, od 19:30 hodin
KDE: sokolovna Štěpánov
ZA KOLIK: 300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Plesání ve štěpánovské sokolovně s atraktivním programem. Hrát bude poprocková kapela Fantajm, vystoupí česká mistryně v pole dance a jako hlavní host zpěvačka Petra Janů.

Buty, Petra Janů se skupinou Golem a litry piva. Tak to byly především taháky letošních Krkonošských pivních slavností, které se uskutečnily v sobotu na náměstí ve Vrchlabí. Spokojeni mohli být s průběhem dne  pořadatelé, přestože je několikrát zazlobilo Petra Janů.Zdroj: Deník/Miroslava Kameníková

Miss Šantovka
KDY: sobota 24. a neděle 25. února
KDE: Obchodní galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Krásné slečny, nejnovější módní trendy, soutěže o super ceny, nabitý doprovodný program – to je 4. ročník soutěže Miss Šantovka. Dvacítka dívek se utká o korunku krásy, v programu nechybí populární módní přehlídky, těšit se můžete i na přehlídku v plavkách nebo ve společenských šatech. V doprovodném programu vystoupí zpěváci Karel Hermes a Kristýna Šebíková a celým víkendem provede moderátorská dvojce Vilda Šír (finalista reality show Love Island) a Klára Zemanová (moderátorka Hitrádio Orion, 2. místo Miss Šantovka 2023.

Finále Miss Šantovka 2023, 19. března 2023 v OlomouciFinále Miss Šantovka 2023, 19. března 2023 v OlomouciZdroj: Petr Pelíšek

PROSTĚJOVSKO

Ples TJ Ohrozim
KDY: pátek 23. února, od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Ohrozim
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Aktivní sportovci z Ohrozimi přichystali další ročník populárního plesu. V ceně vstupného je drink, k tanci a poslechu hraje kapela Spectrum II. Zajištěno teplé i studené občerstvení, bohatá tombola.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník / Radek Strnad

Reprezentační ples mikroregionu Protivanovsko
KDY: sobota 24. února, od 20 hodin
KDE: sokolovna, Niva
ZA KOLIK: 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Premiérový ples mikroregionu Protivanovsko se koná v sokolovně v Nivě. Bohatá program s předtančením, vystoupením brněnského herce Kristiána Pekara, vystoupení Polonézy z Jedovnice a bohatá tombola. V ceně vstupného je i večeře. Svoz a odvoz zajištěn z Bousína, Drahan, Otinovsi, Protivanova, Malého Hradiska, Bukové. K tanci a poslechu hraje skupina Merkur.

Dětský karneval
KDY: neděle 25. února, od 14.30 hodin
KDE: sokolovna, Čechovice
ZA KOLIK: 100 korun, děti zdarma
PROČ PŘIJÍT: TJ Sokol Čechovice a Mateřská škola Čechovice pořádají oblíbený dětský karneval v místní sokolovně. Pestrý zábavný program, bohatá tombola a občerstvení zajištěny.

Dětský karneval v ČechovicíchDětský karneval v ČechovicíchZdroj: archiv TJ Sokol Čechovice

Otužilci pod plumlovským zámkem
KDY: neděle 25. února, od 14 hodin
KDE: U Sandokana, Plumlov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Již tradiční otužilecká šou na Podhradském rybníku v Plumlově. Přímo pod unikátním plumlovským zámkem se vnoří do ledových vod desítky otužilců. Oblíbené občerstvení na hrázi rybníka U Sandokana nabídne teplé i studené nápoje a i něco k zakousnutí. Připravena bude i horká sudová lázeň.

Zdroj: DENÍK/Michal Sobecký

HRANICKO A PŘEROVSKO

II. judistický ples
KDY: pátek 23. února od 19 hodin
KDE: Sokolovna, Hrabůvka
ZA KOLIK: 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Druhý ročník Judistického plesu se uskuteční v pátek 23. února od 19 hodin v Sokolovně v Hrabůvce. K tanci a poslechu zahraje kapela PHS – Poctivý Hudební Spolek. Bude připraven nabitý program a bohatá tombola.

Ilustrační foto
Plesová sezona na Hranicku pomalu končí. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Ples Brutálních borců IV.
KDY: pátek 23. února od 19 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov
ZA KOLIK: 250/200 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční ples Brutálních borců tentokráte ve stylu divokého západu se koná už tento pátek. Vytáhněte své kovbojské klobouky, kožené rukavice a revolvery a připojte se na westernový ples plný zábavy, her, vystoupení, tance a dobrodružství. Bude to výjimečná příležitost pro všechny, kdo milují kovbojskou kulturu a chtějí si užít ten pravý divoký západ! K tanci a poslechu zahraje i tentokrát kapela Kanci paní nadlesní (Brno), připraveno je samozřejmě občerstvení, alko-nealko nápoje a bohatá tombola! Přijďte buď jako šerif, pistolník či jako krásná dcera kmene Apačů.

Zdroj: Petra Poláková - Uvírová

Jan Hrubý a přátelé – Turné „75“
KDY: pátek 23. února od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Koncert Jana Hrubého a přátel se uskuteční v pátek 23. února v Zámeckém klubu. Návštěvníky čeká barevný koncert plný překvapení, spontánní improvizace a nestárnoucích písní Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog, Scarborough… Koncert je provázaný smyčcovými tahy nezmara a sedmdesátníka Jana Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem. Od února 2021 je i zachycen na live albu Kouzlo okamžiku. V akustické sestavě se představí český rockový houslista Jan Hrubý se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem, fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym a perkusistou Michalem Hnátkem.

Míša Růžičková: Minidiskotéka pro prince a princezny
KDY: neděle 25. února od 10 hodin
KDE: Divadlo Stará střelnice, Hranice
ZA KOLIK: 320 korun
PROČ PŘIJÍT: Na písničkovou a taneční show pro nejmenší diváky můžete zavítat v neděli 25. února od 10 hodin v Divadle Stará střelnice. Tentokrát se přenesete přímo do pohádky. Procvičíte si hlásek u Rozcvičky v pohádkových kulisách krásného zámku. Děti zavítají do královského paláce mezi prince a princezny, potkají vylíhnutého dráčka Žofíka, do podzámčí přiletí různá strašidla a možná uvidí i Trpaslíky a víly. Těšit se můžete také na písničku na přání a novou písničku Policejní. Během vystoupení jsou děti zapojovány do písniček a mohou si zatančit před pódiem nebo s Míšou na pódiu.

Show Míši Růžičkové ve čtvrtek 2. listopadu 2023.Show Míši Růžičkové.Zdroj: Deník/Michal Bílek

Dětské šibřinky
KDY: neděle 25. února od 14 hodin
KDE: Kulturní dům, Troubky
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Dětské šibřinky na téma Čtyři roční období lákají tuto neděli do Troubek. Těšit se můžete na vystoupení aerobiku a Žluťáka, připravena bude zábava a soutěže pro děti, chybět nebude spousta balonků a tombola. Vlastní hrníček na pití s sebou, občerstvení je zajištěno.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Reprezentační ples města Jeseník a Priessnitzových léčebných lázní
KDY: sobota 24. února od 20 hod.
KDE: Kongresový sál Priessnitzových lázní v Jeseníku
ZA KOLIK: 700 - 1000 Kč
PROČ PŘIJÍT: Město Jeseník a Priessnitzovy léčebné lázně vás zvou již tuto sobotu na 27. reprezentační ples. Během večera zahraje Deluxe Band, vystoupí Sabina Laurinová a Bohuš Matuš. Můžete se těšit na krásnou atmosféru, občerstvení formou rautu, bohatou tombolu a kvalitní nabídku vín. Vystoupí tanečníci Klubu sportovního tance Jesenicka a taneční skupiny Euphoria dance.

Z koncertu zpěváka Bohuše Matuše.Z koncertu zpěváka Bohuše Matuše.Zdroj: Deník/Michal Bílek

Loštické tancování 2024
KDY: sobota 24. února od 13 hod.
KDE: Městské kulturní středisko a knihovna Loštice
ZA KOLIK: vstupné 80 Kč, senioři 40 Kč
PROČ PŘIJÍT: Městské kulturní středisko Loštice pořádá další ročník Loštického tancování, pohárovou soutěž v předtančení tanečních kolektivů dětí, juniorů, mládeže a seniorů. Můžete se těšit na plesové formace, art dance formace, show dance formace, street dance formace, disco dance formace nebo na pódiové formace mažoretek.

KontraMoment Ensemble v jesenické Kapli
KDY: neděle 25. února od 17 hod.
KDE: Kaple Jeseník
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji 350 Kč, studenti a senioři 300 Kč, v den koncertu o 50 Kč více
PROČ PŘIJÍT: Jesenický rodák a kontratenorista Vojtěch Kaděra vystoupí v jesenické Kapli v rámci KontraMoment Ensemble. Během programu uslyšíte výběr z díla G. F. Händela, A. Vivaldiho, P. Strozziho, B. Ferrariho, B. Marcella.