OLOMOUCKO

Knedlíkfest na Poděbradech
KDY: sobota 9. a neděle 10. března, od 10 hodin
KDE: Koupaliště Poděbrady u Olomouce, bistro Terasa
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Knedlíkový víkend u vody nabídne různé varianty národní potraviny naslano i nasladko. „Tak neknedli doma a stav se za náma na Gebech,“ zvou pořadatelé.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/archiv

Beton race
KDY: sobota 9. března, od 9 hod
KDE: olomoucký fort XIII (Nová Ulice, u aquaparku)
ZA KOLIK: startovné 1090 Kč (na místě)
PROČ PŘIJÍT: Extrémní překážkový závod na čtyřkilometrové krosové trati s krátkými kopečky, svižnými rovinkami s dvacítkou překážek. Pro běžce bude k dispozici zázemí fortu – jako vždy rodinná atmosféra, oheň, horký čaj, kafíčko, svařák a něco teplého k snědku. Součástí dne bude i dětský závod BR Junior ve třech věkových kategoriích.

Beton Race 2022 - závod TerrorBeton Race 2022 - závod TerrorZdroj: Deník/David Kubatík

Zumba Latin Vibes
KDY: sobota 9. března, 15-18 hod
KDE: Sportovní hala UP Olomouc
ZA KOLIK: 440 Kč
PROČ PŘIJÍT: Velká Zumba party v Olomouci. Sobotní odpoledne nabité tancem a energií se spoustou hostů a s partou Zumba instruktorů z různých koutů Čech, Moravy, Slezska i Slovenska.

Dětský karneval v Sokolské
KDY: sobota 9. března, 15-18 hod
KDE: Sál Sokolská 7, Olomouc
ZA KOLIK: 50 Kč dospělý (děti zdarma)
PROČ PŘIJÍT: Obnovený seriál dětských maškarních plesů. Spousta zábavy při tanci, ke kterému zahraje DJ Dave. Přijde balónkový klaun, zatančí děti z Baletního studia při Moravském divadle a tanečnice z Terezie’s Dance company. Děti mohou soutěžit o nejkrásnější masku a můžete vyhrát také ceny z naší krásné tomboly. Občerstvení zajištěno.Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Pavel Bohun

PROSTĚJOVSKO

Možná přijde Hurvajs i s Taťuldou
KDY: čtvrtek 7. a pátek 8. března, od 15.30 hodin
KDE: Divadelní sál ZUŠ zámek, Prostějov
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: V rámci Loutkofestu 2024, výstavy loutek s hranými pohádkami divadla Pronitka, se uskuteční představení Možná přijde Hurvajs i s Taťuldou. Nesmrtelné loutky Spejbla a Hurvínka představí Martin Klásek i s focením a autogramiádou. Výstava nabízí zajímavý denní program. V dopoledních hodinách (10-12) pro mateřské a základní školy, pro veřejnost od 14 do 22 hodin. Vstup zdarma.

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Praze.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Turnaj v šipkách k MDŽ
KDY: pátek 8. března, od 17 hodin
KDE: Hospůdka Šerák, Prostějov
ZA KOLIK: 50 korun
PROČ PŘIJÍT: Mezinárodní den žen ve znamení šipek. Prostějovská Hospůdka Šerák zve dámy a dívky, které hrají šipky pouze pro zábavu. Mohou zkusit své umění a štěstí. Turnaj je vyhrazen pouze hráčkám amatérkám, tedy hobby šipkařkám, neregistrovaným v ligových soutěžích. Pro nejlepší tři jsou připraveny lahvinky a květiny. Všechny ostatní účastnice obdrží sladký dárek. V ceně startovného je kávička a občerstvení.

1. Rockový charitativní ples
KDY: sobota 9. března, od 20 hodin
KDE: Společenský dům, Prostějov
ZA KOLIK: 250 korun v předprodeji, 300 korun na místě
PROČ PŘIJÍT: Premiérová akce v Prostějově na podporu Nadačního fondu Kočkomilov. K tanci a poslechu zahraje legendární olomoucká zábavovka Trifid. Speciálním hostem bude někdejší zpěvačka kapely Citron – Tanja Krauerová – Pořízková. Bohaté občerstvení a tombola samozřejmostí.

Na Rockovém plese v Jesenci vystoupily legendární regionální kapely. 4.3. 2023Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Duna: Část druhá
KDY: sobota 9. v 18.15, a neděle 10. března, v 16.30 hodin
KDE: Kino Metro 70, Prostějov
ZA KOLIK: 160 a 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Epická sága pokračuje! Oceňovaný režisér Denis Villeneuve přichází s další kapitolou slavného románu Duna Franka Herberta, s mezinárodním hvězdným obsazením. Film z dílny Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures je velmi očekávaným pokračováním šestinásobně oscarové "Duny" z roku 2021.

PŘEROVSKO A HRANICKO

Klavírní recitál Adama Závodského
KDY: pátek 8. března od 19 hodin
KDE: Městský dům, Přerov
ZA KOLIK: 390 korun
PROČ PŘIJÍT: Virtuózní koncert mladého pianisty nabídne hudbu od klasicismu po současnost. Adam Závodský je absolventem Konzervatoře v Českých Budějovicích, vystudoval rovněž skladbu na Pražské konzervatoři, je držitelem řady prestižních ocenění. Věnuje se také pedagogické a publikační činnosti. Každoročně např. přednáší ve vzdělávacím cyklu JAMU Básníci klavíru. Koncert v rámci cyklu Setkání žánrů.

Aby Bylo Yasno
KDY: pátek 8. března od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 100 korun v předprodeji, 150 korun na místě
PROČ PŘIJÍT: Rocková parta z Přerovska Aby Bylo Yasno zahraje tento pátek v hranickém Zámeckém klubu. Hrají převážně vlastní tvorbu. Texty písní vychází z každodenního života členů kapely vepsaných do ryze českých rockových songů. Vznik kapely se datuje do léta roku 2019. V roce 2021 vydali první CD Ospalé ráno. V posledních letech se jim podařilo vystoupit na velkých pódiích po boku rockových i popových legend.

Nová přerovská kapela Aby Bylo Yasno.Přerovská kapela Aby Bylo Yasno.Zdroj: archiv kapely Aby Bylo Yasno

Robin Zoot Tour
KDY: pátek 8. března od 21 hodin
KDE: City Club, Hranice
ZA KOLIK: 290 korun, VIP 990 korun
PROČ PŘIJÍT: Robin Zoot zamíří v rámci svého prvního sólového turné v pátek do City Clubu v Hranicích. Tour Ponya pojede napříč celou republikou a objeví se i na Slovensku. Zazní hity ze starších alb, ale i nové singly z nadcházející desky Ponya. Raper Robin Zoot je spoluzakladatel aktuálně nejúspěšnějšího CZ/SK rapového labelu Milion+ Entertainment. Na svém kontě má nespočet hitů, jako například úspěšnou trilogii s názvem Česká Florida, platinových alb a miliony zhlédnutí na videoklipech. Po více jak deseti letech produktivní tvorby má silně utvrzenou pozici v hudebním průmyslu. Se svým posledním albem Make Sudety Great Again získal nominace na prestižních hudebních cenách (Óčko Black – album roku 2022 – vítěz, Ceny Anděl 2022 – album roku v kategorii rap – top 3). Před i po show si můžete užít DJ set.

Mladý úspěšný rapper Robin Zoot, vlastním jménem Robert Pouzar, se narodil v Ústí. Hudbě se aktivně věnuje od roku 2013 a nyní pobaví 4. června ústecké letní kino. Po něm tu vystoupí hlavní hvězda večera Marpo s hip hop rockovým projektem TroubleGang.Mladý úspěšný rapper Robin Zoot.Zdroj: se souhlasem Roberta Pouzara

Ilustrační foto
Plesová sezona na Hranicku pomalu končí. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Zpřístupnění Mauzolea
KDY: sobota 9. března od 9 do 16 hodin
KDE: Městský hřbitov, Hranice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tuto sobotu se pro veřejnost otevře Mauzoleum na Městském hřbitově v Hranicích. Tento unikátní vojenský památník je v Evropě ojedinělou stavbou. Je v něm pochováno na 1500 vojáků z I. světové války, kteří zemřeli ve zdejší vojenské nemocnici.

Lev na hranické hřbitově  je opraven.Lev na hranické hřbitově je opraven.Zdroj: Deník/Liba Mátlová

Ples pro dříve narozené
KDY: sobota 9. března od 18.30 hodin
KDE: Městský dům, Přerov
ZA KOLIK: Vstupenky jsou zdarma k mání v budově magistrátu na adrese Smetanova 7, v kanceláři číslo 113
PROČ PŘIJÍT: Senioři starší 60 let si mohou přijít zatančit do Městského domu na svůj ples, který je určen pro páry i jednotlivce. K tanci a poslechu zahraje Motýl band CZ. Večerem provede Marcela Augustová a Vladimír Lichnovský. Těšit se můžete na tombolu i raut. Výtěžek z prodeje tomboly bude věnován ve prospěch novorozeneckého oddělení Nemocnice Přerov.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Včelí medvídci zazpívají v zábřežském Retru
KDY: sobota 9. března od 15 hod.
KDE: kino Retro, Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 140 Kč, v den akce 190 Kč
PROČ PŘIJÍT: Na veselou pohádkovou klasiku, při které se mohou děti i dospělí těšit na oblíbené písničky Zdeňka Svěráka a Petra Skoumala, ale hlavně na malé čmeláčky a spoustu dalších kouzelných postaviček z Příběhů včelích medvídků, zve zábřežské kino Retro v sobotu 9. března. Malí i velcí návštěvníci pohádky, kterou připravilo brněnské Divadlo Věž, se setkají s postavičkami dobře známými z oblíbených televizních večerníčků. Kromě čmeláka Čmeldy to bude třeba brouk Kvapník, zamilovaný Pučmeloud, tancující Beruška nebo loupeživý Čmelobub.

Koncert za oponou: Leeb0rn v Jeseníku
KDY: pátek 8. března od 20 hod.
KDE: Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ZA KOLIK: v předprodeji 150 Kč, v den akce 200 Kč
PROČ PŘIJÍT: Shoegazová mračna a spalující paprsky slunce střídající se s měsícem, introspektivní texty, kde není nouze o nezodpovězené otázky. Pro tvorbu olomouckých Leeb0rn jsou typické hudební zvraty a experimentální choutky, které spojují se zasněnými melodiemi. Aktuální album "Hauau" si nahráli DIY na zkušebně v sestavě Dominika Srostlíková a Honza Srostlík. K rockovému zvuku kytar a bicích se přidala éterická autoharfa, neúprosný bicí automat a dříve opomíjené synťáky. Ústřední duo nedávno doplnil klávesista, kytarista a zpěvák Denis Bujko.

V jesenickém divadle se dozvíte Vše o mužích
KDY: sobota 9. března od 17 hod.
KDE: Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ZA KOLIK: v předprodeji dospělí 350 Kč, studenti a senioři 300 Kč, v den konání - dospělí 400 Kč, studenti a senioři 350 Kč
PROČ PŘIJÍT: Posilovna, noční striptýzový klub nebo třeba domov důchodců… To jsou jen některá z mnoha míst, kde se mohou setkat tři muži, jejichž vztahy se logicky v průběhu života proměňují. Někdy jde o tři přátele, jindy o otce a dva syny, příště zase o milostný trojúhelník. Krátké scény z jejich životů obsahují řadu komických situací, ale třeba i staré křivdy vzniklé působením přebujelých mužských eg. Vyřeší se některé z křivd, nebo bude muset vše zahladit až čas? Humornou sondu do nitra mužské duše si připravilo Divadlo Šumperk pod režií Terezy Říhové.

Restaurace Opera v přízemí šumperského divadla.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Petr Krňávek

Honza málem králem v Bludově
KDY: sobota 9. března od 16 hod.
KDE: Kulturní dům Bludov
ZA KOLIK: vstupné 120 Kč, děti do 3 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Děti se mohou těšit na muzikálovou pohádku na motivy filmové předlohy režiséra Bořivoje Zemana a scénáře Oldřicha Kautského Honza málem králem. Představení přiveze Divadelní společnost Natalie Venturové v sobotu v 16 hodin. Známý příběh začíná, jak jinak: Před desatero zimami a devatero léty, se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc prima kluka…