Olomoucko

Olomouc (o)žije
KDY:
sobota 22. června
KDE: olomoucké ulice a náměstí
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Čtvrtý ročník obřího festivalu v olomouckých ulicích zve na to, čím si ho místní desítky umělců rozehrají město a své si najdou milovníci všech žánrů. Celý rozpis kapel, časů a míst, kde se bude hrát, zpívat a tančit, najdou zájemci na webu olomouczije.cz. Více čtěte ZDE:

.

close Olomouc (o)žije info Zdroj: Petr Pelíšek zoom_in Olomouc (o)žije

ROCK in Olomouc
KDY:
sobota 22. června od 14 hodin
KDE: Korunní pevnůstka
ZA KOLIK: 990 korun
PROČ JÍT: Série jednodenních festivalů Rock in Town v roce 2024 opět zavítá do Olomouce. Užijte si dny nabité rockovou muzikou v podání předních českých a slovenských kapel. Vystoupí kapely Argema, Panoptiko, Horkýže slíže, Harlej a Tublatanka.

close Horkýže Slíže info Zdroj: Horkýže Slíže zoom_in Horkýže Slíže

Super Ride Car Fest
KDY: sobota 22. června od 14 do 18 hodin
KDE: Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: 990 korun
PROČ JÍT: Největší sraz supersportů a luxusních vozů na Moravě. Výstava sportovních, supersportovních a luxusních vozů, obrněné vozy ze šternberského závodu Excalibur Army, offroadové a závodní buggy. Těšit se můžete i na projížďky v supersportovních vozech. Zajištěný bude také bohatý doprovodný program pro děti.

Uničovský slunovrat
KDY:
sobota 22. června od 15.00 do 21.30
KDE: městský park Uničov
PROČ PŘIJÍT: Oslava slunovratu oživí dávné zvyky starých Keltů, Germánů, Slovanů a Římanů. Těšit se můžete na hry pro děti, střelbu z luku, interaktivní liteckou dílnu, ukázky kovářského, sedlářské a brašnářského řemesla, výrobu zbraní z pazourku, ukázky loveckých a bojových dovedností, možnost opékání špekáčků a spoustu dalšího.

PROSTĚJOVSKO

Zahájení sezony v Biotopu Laškov
KDY: pátek 21. června, od 13 hodin
KDE: Biotop Laškov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Přírodní koupací biotop v Laškově zahajuje novou sezonu se vší parádou. V pátek bude celý areál otevřen pro návštěvníky zdarma. Útulné koupaliště v obci na rozhraní Olomoucka a Prostějovska nabízí osvěžení ve vodě i bohaté občerstvení.

close Osazování originálních slunečníků na koupacím biotopu v Laškově, 25. října 2022 info Zdroj: Deník/Daniela Tauberová zoom_in Koupací biotop v Laškově

Country Pohodlí
KDY: sobota 22. června, od 13 hodin
KDE:Usedlost na Pohodlí
ZA KOLIK: 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Kapela Taverna zve na 2. ročník country festivalu uprostřed lesů na Usedlosti na Pohodlí. Představí se známé kapely jako Arrest, Prolom, Ashena nebo Tavrena a další. Bohaté občerstvení a dobrá nálada zajištěny. Možnost přespání ve vlastním stanu je v ceně vstupenky, stejně tak i parkování.

Vinné slavnosti na zámku Plumlov
KDY: sobota 22. června, od 13 hodin
KDE: Zámek Plumlov
ZA KOLIK: 170 korun
PROČ PŘIJÍT: Vinné slavnosti pořádané na krásném historickém nádvoří zámku Plumlov. Celkem bude svá vína prezentovat 17 vinařství. Na návštěvníky čeká přímá ochutnávka vín, nahlédnutí do historie vinařství a bohatý doprovodný program. K dobré chuti bude hrát živá hudba, losovat se bude i tombola.

close Plumlov info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Plumlov

Výročí 90. let fotbalu v Tištíně
KDY: sobota 22. června, od 14.30 hodin
KDE: Fotbalový areál v Tištíně
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Velká oslava jednoho z nejtradičnějších regionálních fotbalových klubů. Proslulé hřiště v Tištíně, si pamatují generace hráčů nejen z Prostějovska. Hrát ve druhém poločase do kopce, se už ale pár let nemusí. Rekonstruovaný areál zve na oslavy 90tin místního fotbalu. V odpoledním programu se utakjí týmy Tištína a Nezamyslic, dále domácí veteráni proti výběru okresu Prostějov a svůj um předvedou i borci 60+, kteří budou kopat penalty. Bohaté občerstvení zajištěno.

Hodová zábava
KDY: sobota 22. června, od 20 hodin
KDE: Fotbalové hřiště, Určice
ZA KOLIK: 130 korun
PROČ PŘIJÍT: Sobotní hodový večer v Určicích rozproudí taneční zábava se skupinou Kontakt. Na místním fotbalovém hřiště odstartuje hudební show ve 20 hodin. Bohaté občerstvení zajištěno.

close Tradiční hodová zábava v Čechovicích se skupinou Kontakt přilákala stovky lidí. 23.7. 2021 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Tradiční hodová zába

Pohádkový les
KDY: sobota 22. června, od 14 hodin
KDE: hřiště za hasičárnou, Myslejovice
ZA KOLIK: 50 korun pohádková kartička
PROČ PŘIJÍT: Další ročník populární akce Pohádkový les, se uskuteční v sobotu v Myslejovicích. Čtyřkilometrová trasa lesem plným pohádkových bytostí je vhodná i pro kočárky. V areálu skákací hrad, trampolíny a soutěže. Občerstvení zajištěno.

Zahradní slavnost
KDY: sobota 22. června, od 9 hodin
KDE: areál sokolovny Čelechovice na Hané
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Celodenní slavnost v areálu sokolovny v Čelechovicích na Hané nabídne zábavu, sportovní soutěže i hudbu. Již 21. ročník oblíbené akce zahájí sousedská snídaně s posezením u kávy a buchet. K tomu zahraje dechovka. Před polednem se bude závodit v dětském duatlonu a dospělí si to rozdají na 2,5 kilometru v běhu. Odpolední program zahájí ve 14 hodin moderátorka Martina Qweetko Procházková, předvede se umělecký kovář a žhnout bude i pec na pečení chleba. Večerní program obstará kapela Roky Přerov. Symbolem letošní slavnosti je fialová barva. Přijďte všichni ve fialovém.

close Oslavy Dne železnice spojené s výročím 140 let trati Olomouc - Čelechovice na Hané. 14.10. 2023 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Oslavy Dne železnice spojené s výročím 140 let trati Olomouc - Čelechovice na Hané. 14.10. 2023

Přerovsko a Hranicko

Extrémní překážkový závod Geroy
KDY: sobota 22. června
KDE: start od Sportovní haly SK START (U Tenisu 16)
ZA KOLIK: diváci zdarma, startovné na místě dospělí 1000 korun, děti 500 korun.9
PROČ PŘIJÍT: Extrémní překážkový závod. Účastníci si budou muset poradit s blátem i vodou. Čekáje plazením pod ostnatým drátem, překonávání vysokých i nízkých překážek, ručkování, šplh či brodění špinavou vodou. Trasa je dlouhá přes 6 kilometrů. Povede mimo jiné okolo laguny, parku Michalov či městského rybníka. První účastníci se vydají na trať v 11 hodin. Dětský závod vypukne ve 12.30.

close King and Queen of Winter Geroy Sprint 2024 v Přerově. Extrémní překážkový závod OCR na krátké trati. info Zdroj: Deník/Ivan Němeček zoom_in King and Queen of Winter Geroy Sprint 2024 v Přerově. Extrémní překážkový závod OCR na krátké trati.

Kokorské gulášfest
KDY: sobota 22. června od 9 hodin
KDE: staré hřiště Kokory
ZA KOLIK: 100 korun, děti do 15 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Desátý ročník tradiční akce. Součástí je soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Vystoupí Voxel & spol., Šediváci, Korki, Ela a Tom a Hox. Pro děti je připravena pohádková stezka s úkoly a další atrakce.

Auto - Moto - Veteránburza
KDY: sobota 22. června od 6.00 do 13.00
KDE: letiště v Drahotuších
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Dovezte vše, co vám překáží v garáži, stodole. Na stavu nezáleží. Vše, týkající se motorismu - auto, moto, díly, součástky, příslušenství, literatury, sběratelských předmětů, zemědělské techniky a jiné. Občerstvení zajištěno.

Dopamine Festival
KDY: sobota 22. června od 16 hodin
KDE: areál přerovského Výstaviště
ZA KOLIK: základní vstupenka 449 korun
PROČ PŘIJÍT: První ročník hudebního festivalu pro mladé, které baví hudební žánr rap. Šest živých vystoupení (Rapper Hard Rico, Grey256, Rohony, DJ LuckyBoy, DJs DZETY a Yannick, DJs Dory a Dejwwwik). Součástí bude ohnivá a kouřová show, světelné efekty či ukázky driftování.

Cyklovýlet za vlhami a břehulemi
KDY: sobota 22. června od 9 hodin
KDE: odjezd od budovy ORNIS Přerov
ZA KOLIK: 40 korun
PROČ PŘIJÍT: Vydejte se na cyklovýlet za vlhami a břehulemi, které hnízdí nedaleko Oseka nad Bečvou. Sraz účastníků je v 9.00 u Ornitologické stanice v Přerově. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

Promenádní koncert
KDY: neděle 23. června od 15 hodin
KDE: Michalov, prostranství u hudebního altánu
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradiční promenádní koncert v parku Michalov. Tentokrát návštěvníci uslyší koncerty kapel Korki a Šediváci.

close Přerovský park Michalov se v neděli odpoledne přenesl do minulosti. Parkem korzovali ctihodní občané, hrála dobová muzika, nechyběla ani taneční vystoupení. Oslavy sto dvacátých narozenin věhlasného parku si Přerov připomene celou řadou akcí. info Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová zoom_in Přerovský park Michalov se v neděli odpoledne přenesl do minulosti. Parkem korzovali ctihodní občané, hrála dobová muzika, nechyběla ani taneční vystoupení. Oslavy sto dvacátých narozenin věhlasného parku si Přerov připomene celou řadou akcí.

Festival Dračích lodí
KDY: sobota 22. června od 10 hodin
KDE: loděnice Hranice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Již 14. ročník závodu dračích lodí. Těšit se můžete na den plný sportovní atmosféry a souboj těch nejlepších týmu složených z firemních hranických posádek a posádek v kategorii. Na místě budou k dispozici stánky s občerstvením, večer zahraje kapela Gradace.

Židovské Hranice
KDY: sobota 22. června od 14 hodin
KDE: sraz účastníků je u Turistického informačního centra
ZA KOLIK: 60 korun
PROČ PŘIJÍT: Pro zájemce o židovskou historii jsou připraveny komentované prohlídky po historickém jádru města. Součástí prohlídkové trasy je někdejší židovské ghetto, synagoga, proluka u synagogy s instalací od umělecké kovářky Christine Habermann von Hoch. V rámci návštěvy hranické synagogy budou účastníci seznámeni s dějinami hranické židovské obce a také se dozvědí, jakou roli hrála synagoga v životě Židů. Délka prohlídky je naplánována na 90 minut. Provázet bude JUDr. Petr Schlesinger. Kapacita jedné prohlídky je 35 osob, vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru na zámku nebo na místě.

close Synagoga v Hranicích. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Synagoga v Hranicích.

Letní kino Hranice
KDY: pátek 21. června, sobota 22. června od 21 hodin
KDE: letní kino Hranice
ZA KOLIK: Garfield ve filmu 140 korun, Motorkáři 150 korun
PROČ PŘIJÍT: V pátek 21. června se návštěvníci kina mohou těšit na film Garfield ve filmu.Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by jen spal, se vydává objevovat venkovní dobrodružství. Po návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfieldovi převrátí život naruby. V sobotu je na programu americký kriminální film Motorkáři.

Šumpersko a Jesenicko

Zábřežské Hvězdy na hradě: přijede Doga
KDY: pátek 21. června od 19 hodin
KDE: hradní nádvoří, Masarykovo náměstí, Zábřeh
ZA KOLIK: v předprodeji 390 Kč, v den akce 490 Kč
PROČ PŘIJÍT: Kultovní hardrocková čtveřice Doga zahraje poprvé v Zábřehu! Své fanoušky pohltí nekompromisní rockovou palbou a smrští hitů, kterých má za svou více než pětatřicetiletou kariéru na kontě nespočet. Nespoutaná rocková energie, ostré kytarové riffy a k tomu výpravná scéna plná originálních efektů! Kapela je pověstná svou vstřícností k fanouškům, a tak nebude chybět ani oblíbená autogramiáda a focení. Můžete se těšit i na bohaté občerstvení.

close Hradišťským klubem Mír se „prohnala“ divoká Doga. Koncertu si užívaly stovky rockerů; sobota 9. března 2024 info Zdroj: Deník/Jiří Kordovaník zoom_in koncert kapely Doga

Výstava: Putování Egona Morgensterna aneb od čerta ke Stalinovi
KDY: pátek 21. června od 18 hodin
KDE: Synagoga Loštice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Zahájení výstavy Putování Egona Morgensterna aneb od čerta ke Stalinovi se koná v pátek od 18 hod. v loštické synagoze. Vernisáž výstavy bude obohacena hudebním vystoupením dětského pěveckého sboru Větrník. Během vernisáže spolek Respekt a tolerance krátkou prezentací připomene své dvacáté narozeniny.

Lotrando a Zubejda v jesenickém divadle
KDY: sobota 22. června od 18 hodin
KDE: Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ZA KOLIK: vstupné 100 korun
PROČ PŘIJÍT: Premiéra představení pohádky Lotrando a Zubejda pro děti i dospělé Bezručových ochotníků - ochotnického spolku, který vznikl při Divadle Petra Bezruče v Jeseníku. Přijďte je podpořit.

Sobotín ožije slavnostmi
KDY: sobota 22. června od 13 hodin
KDE: Areál U Pařeza, Sobotín
ZA KOLIK: 50 Kč, děti do 3 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Přijďte již tuto sobotu na Sobotínské slavnosti. O zábavu se postarají se svým vystoupením ZŠ Sobotín, MŠ Beruška. Dále vystoupí kapely Martyho BANDA, Lucie revival, Michal David revival a na konec vystoupí i DJ Basster. Můžete se těšit na spoustu atrakcí pro děti, jako jsou skákací hrad, malování na obličej, heliové balonky. Na děti čekají i postavičky Mickey Mouse a Minnie nebo Šmoulové. Dále se můžete těšit na bohaté občerstvení, různé druhy piva, míchané drinky, kýtu na grilu, různé speciality z udírny a mnohem více.

Fingers Up
KDY: pátek 21. června od 16:30 hod., sobota 22. června od 13 hod.
KDE: Morava Camp, Mohelnice
ZA KOLIK: jednodenní na místě: pátek 800 Kč, sobota 900 Kč, celofestivalová na místě: 1250 Kč, sleva na ISIC 20%, do 15 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Další ročník moravského hudebního festivalu Fingers Up. Na akci letos vystoupí Tata Bojs, Tomáš Klus, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Vesna, Eddie Stoilow, Ventolin a mnoho dalších. Těšit se můžete i na spoustu gastronomických zážitků ve food zóně. Více čtěte ZDE: