„V Irsku je Kitt hodně známý a stačil se už dostat i do povědomí našich fanoušků, když v Praze předskakoval skupině Tindersticks. Pro svůj koncert v Dublinu si jej coby hosta dokonce pozvali R.E.M. Jeho tvorba se vymyká folkové škatulce, Kitt s oblibou používá samply a různá zkreslení zvuku,“ popsal dramaturg klubu Vladimír Foret.

Debutové album Small Moments nahrál Kitt v roce 2000, prorazit se mu však podařilo až následujícím titulem The Big Romance, které vyšlo o rok později a získalo dvojnásobnou platinu.

K dnešnímu dni má irský písničkář na kontě pět studiových alb. Kromě vlastních skladeb osvěžuje své koncerty zajímavými coververzemi například od Prince a Velvet Underground.

„Jeho sametový hlas, kombinace akustického folku s minimalistickými postupy a používání hudebních smyček jej odlišily od tradičních irských folkařů. Většinou bývají jeho koncerty strhující, Kitt kombinuje křehčí a energií nabité polohy,“ popsal Foret.

Jako host se v Jazz Tibet Clubu představí svérázný vídeňský písničkář Bernhard Schnur, který patří k blízkým přátelům Glena Hansarda.