Průvodkyní výpravné podívané bude od 19 hodin zpěvačka a herečka Lucie Černíková, známá coby barmanka Dorka z populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Irský bůh lásky a plodnosti Oengus má jedné noci sen, ve kterém se mu zjeví nádherná dívka. Oengus se do Caer neskonale zamiluje. Z této nenaplněné lásky začne chřadnout, a tak začne po dívce pátrat.

Objeví jezero Bel Dracon, na kterém Caer v labutí podobě se svou družinou celý rok žije. Čeká na něj však celá řada těžkých zkoušek, které mají prověřit sílu jeho lásky.

„Starodávnou legendu z irské mytologie podporují špičkové taneční a především stepařské výkony, velkolepá výpravná show, více než sto osmdesát nádherných kostýmů a celá plejáda nevšedních světelných efektů,“ vyjmenovala PR manažerka projektu Petra Škodová.

V roli Iris se olomouckému publiku představí Lucie Černíková. „Doprovází celý příběh svým zpěvem. Kromě toho je i autorkou textů všech písní,“ upozornila Škodová.

Turné Swan Legend začalo 31. října beznadějně vyprodaným představením v Ústí nad Labem a skončí v polovině prosince v plzeňském Divadle J. K. Tyla.