Zaltým hřebem akce se stalo večerní vystoupení Třech sester s frontmanem Lou Fanánkem Hagenem.

Program symbolicky uzavřel ohňostroj, který prozářil oblohu nad místním gymnáziem.

Dopoledne vystoupila skupina Legendy se vrací, odpoledne zazpíval třeba účastník Superstar Miro Šmajda. Své nástroje rozezněl boyband Nebe.

Od půl sedmé vystoupila na podiu karvinská skupina Doga.

„Na tu jsem se moc těšila. A taky na Tři sestry. Přestože bydlím kousek od Litovle, tak letos jsem na Hanáckých Benátkách poprvé," svěřila se Ilona Vysloužilová, která přišla už dopoledne a nějakou dobu se tak musela schovávat před dopolední přeháňkou pod deštníkem.

„Mohlo vysvitnout sluníčko, ale aspoň jsme se nepekli při třiceti stupňových vedrech," pousmála se dívka.

Na Tři sestry, které spolu letos hrají už jednatřicátým rokem, si počkala i Olga Šindlerová.

„Jsem sice místní, ale pravidelně nechodím, třeba loni jsme nebyli, protože dcera byla ještě hodně malá. Teď už má dva a půl roku a i ona už si program pro děti užila," zhodnotila a její dcerka s obličejem pomalovaným barvami vesele pobíhala pod slunečníkem.

Skákací bagr i plavba po Nečízu

Další děti skotačily během celého dne na skákacím bagru a jiné si vybíraly ty nejhezčí nafukovací balonky.

Kdo měl chuť, mohl nasednout do loděk a plavit se Nečízem pod městem.

Hanácké Benátky si nenechali ujít Litovelští, lidé z okolí, ale ani přespolní.

„Mám tady kamarády z vysoké a byl jsem tu už i dřív. Hrají tu fajn kapely, je tu bezva atmosféra a moc se mi líbí náměstí," ujistil Jakub Stareček z Brna, který neodolal ani pochutinám ze stánků a dopřál si bramborák, jednu z tradičních farmářských dobrot, které se na místě prodávaly.

Vždycky je to prostě super

Mezi více než dvěma tisíci lidí, kteří se na náměstí objevili, byl i Petr Mikula z Prostějovska.

„Byl jsem tady už mnohokrát a vždycky je to prostě super," neskrýval nadšení.

Tentokrát vsadil pořádající Městský klub Litovel na trochu tvrdší muziku, navečer se postavili za mikrofon rockové kapely.

„Letos jsme opravdu trochu přitvrdili, co se týká účinkujících skupin. Posílili jsme i ochranku. Ale žádné zásadní konflikty se nestaly. A všichni se zdáli spokojení," zhodnotila za pořadatele Hana Vogelová, ředitelka Městského klubu Litovel.

Bujarý večírek, který se náměstím prohnal, za sebou nechal nějaký ten nepořádek. Už v neděli dopoledne o něj ale bylo postaráno, úklid zajistily litovelské technické služby.