Haluza, student filmové vědy a historie na Univerzitě Palackého, má se svým týmem za sebou už dvanáct krátkých filmů. Za čtvrthodinovou Láhev, dva roky starou bláznivou akční dadaistickou parodii na monster horory a takzvané filmy s poselstvím získali na pražském festivale neprofesionálních filmů PAF cenu za invenční přístup. Na scénáři tehdy Haluza spolupracoval se svým tvůrčím kolegou Jiřím Navrátilem, v současnosti studentem práv.

Staré téma, mladí herci


Zápletka Zlodějů staví na známém příběhu nečekané lásky, která ruší dané plány. V tomto případě záměr dvojice malých zlodějíčků Kettnera a Rozsívala ukrást z muzea cenný historický dokument. V cestě jim stojí konkurenční zločinecká skupina, strážce drahocennosti Milan a hlavně jeho přítelkyně Sandra, jež se stane pro kriminálnické duo nepředvídanou přítěží.

Richard Kettner (Jiří Navrátil) je bezvýznamný zloděj, jenž se jednoho dne rozhodne pro „něco většího“. Spolu s primitivním Rozsívalem (Michal Cyroň) jsou lákáni vidinou tučného zisku, který si slibují z loupeže vzácné listiny. Tu chtějí získat s využitím rozpisu strážení v muzeu, který se přes partnerku srdnatého, ale hloupého hlídače Milana (Zdeněk Vévoda), cílevědomou studentku medicíny Sandru (Dominika Ficnerová), dostane až k nim.

Šéfem gangu je doktor Sýkora


Poslední hlavní postavou je bezejmenný padouch označovaný jako Šéf (Michal Sýkora), vůdce druhé bandy, která o stráženou vzácnost taktéž usiluje. Na rozdíl od Kettnera nechce peníze, ale mocenský vliv a neváhá pro to udělat cokoli. Lákadlem pro diváky, zejména ty studentské, může být právě part vysokoškolského učitele Michala Sýkory. Pedagog katedry divadelních, filmových a mediálních studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se odborně věnuje dějinám světové literatury 18. a 19. století a přednáší komparatistiku a světovou literaturu v komparatistickém pohledu.

Snímek vznikl na základě Haluzovy stejnojmenné povídky, natáčení začalo v únoru letošního roku. S hereckým kolektivem spolupracuje od roku 2003, kdy ještě amatérští filmaři chodili na olomoucké Gymnázium Hejčín. Podle svých vlastních slov filmy natáčí především pro zábavu jak vlastní, tak pro zábavu publika. První promítání Zlodějů začíná v 19.30 hodin v Divadle hudby. Vstupné je třicet korun.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika