„Vycházíme z toho, že námi zvolená tematika se realizuje většinou v hraném filmu a že při překladu do animovaného znakového systému dochází ke specifickému posunu nebo vyznění," uvedl PR manažer festivalu Jan Plíhal.

„V rámci této sekce je nachystána retrospektiva jedné z největších osobností animovaných filmů pro dospělé Ralpha Bakshiho. Diváci se také mohou těšit na tituly uvedené v sekci Půlnoční horečka, které budou určeny zejména pro otrlé publikum starší osmnácti let,“ předeslal Plíhal.

V představování národních kinematografií tentokrát přijde na řadu Irsko. Organizátoři navázali kontakt s animačním studiem Cartoon Saloon, které jim kromě starších filmů poskytne k úplně první veřejné prezentaci i právě dokončovaný snímek režiséra Tomma Moorea Brendan and the Book of Kells.

Tradiční součástí programu je pak sekce Pozdní sběr, která rekapituluje zajímavé animované tituly uvedené v české kinodistribuci. Kromě komerčních hitů VAL-I a Kung Fu Panda se můžete těšit i na izraelsko-německý Valčík s Baširem, který vzbudil mimořádný ohlas na letošním karlovarském festivalu.