„Za těchto podmínek se pořádání festivalu nejeví jako zcela hospodárné. Neznamená to, že festival končí, budeme se těšit na příští léto, kdy už také Moravské divadlo bude mít v repertoáru komorní titul komedii Woodyho Allena Central Park West," řekl mluvčí Moravského divadla David Kresta. Akce se vždy konala ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

„Sedmý ročník Olomouckých divadelních prázdnin se bohužel neuskuteční, neboť není možnost jej připravit v takové podobě, která by vyhovovala divákům i účinkujícím. Místo produkcí pod širým nebem bychom museli vzít zavděk hraním v interiéru, což v případě letní akce postrádá smysl," řekl David Kresta.

Mezi účinkujícími byli v minulých letech kromě Moravského divadla také zástupci ostatních divadelních scén ve městě, jako je Slovanský tyátr nebo Divadlo Tramtarie.

To chystá v polovině srpna na nádvoří olomoucké radnice představení pod širým nebem, kde uvede během tří dnů komedii Kabaret nahatý Shakespeare.

Festival Olomoucké divadelní prázdniny vznikl před sedmi lety kvůli tomu, že Moravské divadlo je v létě uzavřené. Rozšířit měl také kulturní dění o prázdninách v krajském městě.

Každoročně přinášel návštěvníkům na konci srpna zhruba šest představení profesionální i amatérské divadelní tvorby. Na festival byly každoročně zvány také mimoolomoucké soubory.