„Nejvíce se všichni, co se točíme kolem U-klubu, těšíme na koncert skupiny N.O.H.A. Při loňském premiérovém vystoupení nás jejich hudba a projev zcela nadchly. Koncert této kosmopolitní formace můžeme zcela právem označit za jeden z vrcholů jarní klubové sezony,“ okomentoval nabídku provozovatel U-klubu Leo Friedl.

Formace z Düsseldorfu, která se již svým debutovým albem zařadila do předních řad vyznavačů takzvaného pop-avantgarde, přiveze do „účka“ i svou novou desku.

Sestava kapely je rozmanitá, šest členů pochází z pěti zemí, a stejně rozmanitá je i jejich hudba, která je taneční, ale zároveň i syrová. N.O.H.A. (Noise Of Human Art, pozn. red.) zkrátka slibuje exkluzivní a energický hudební zážitek.

Ten se skládá jednak z originální hudby, kterou mají na svědomí hlavní tvůrčí motory formace, saxofonista původem z Prahy Philip Noha a německý klávesista Jochen Eickenberg. Nepominutelným kladem je také sexy hlas španělské zpěvačky Minervy Diaz Perez.

Tu v hudebním klubu vystřídá další charismatická Španělka, zpěvačka Carmen s kapelou United Flavour, rovněž s novou deskou. A do třetice tu své další album představí stálice na „účkovém“ programu, kapela Sunshine, jejíž členové pocházejí z Tábora.

Sunshine pravidelně koncertují třeba v Japonsku nebo USA.

Ze stálých hostů se v programu objeví také folkový Karel Plíhal.

„Karel u nás vystupuje minimálně dvacet let. V U-klubu také natočil své živé CD Koncert v Olomouci. Teď z důvodů velkého zájmu o vstupenky máme dohodnuto, že se k nám bude pravidelně vracet dvakrát do roka,“ uvedl Friedl.

Zkrátka tu platí, že stejně jako se vracejí dobří holubi, se do U-klubu vrací i kvalitní hudba.

Ať už to jsou ústecká hudební sestava UDG, Monkey Business, Horkýže slíže nebo Vlasta Redl, který se svou kapelou celou letošní sezonu ukončí.

Olomoucký hudební klub se rovněž stane hrdým hostitelem česko-norsko-americké sestavy Alvik, která propojuje jazz, hip-hop a drum´n´ bass.

„V Olomouci se objeví už potřetí, v U-klubu podruhé. Jak se říká, do třetice všeho dobrého, u Alviku toho nejlepšího,“ doplnil Friedl.

Festival i diáky cestovatelů

V hudebním menu se najde místo i pro festival s mezinárodní účastí s názvem GRIND´N´ROLL – session vol.5.

„Ze zahraničí přijedou kapely Septicopyema z Ruska, Ass to Mouth z Polska a Necrovile z Rumunska. Za domácí scénu bych jako nejznámější kapelu jmenoval Gutalax,“ prozradil provozovatel klubu, který nedávno hostil třeba exkluzivní koncert Dary Rolins a Dana Bárty.

„Společné vystoupení zažilo veliký ohlas. Z koncertů, které se u nás nedávno odehrály, potom musím zmínit i Radůzu s kapelou, jejíž vystoupení nadchlo vyprodanou olomouckou Redutu. Takový bouřlivý kotel jsem dlouho neslyšel,“ dodal Friedl.

Ovšem ani ti, kdo dávají před zpěvem přednost mluvenému slovu, se nemusejí bát, že by jim U-klub nic nenabídl. Hned v pondělí 14. břežzna se mohou příznivci diapozitivů vydat na přednášku manželů Motani. Ti při své přednášce představí oblast amerického jihozápadu.

Blíž k českým hranicím se vydal cestovatel Martin Loew, který si pro zájemce připravil již druhý díl povídání a obrázků ze Smaragdového ostrova neboli Irska. Prozkoumat zemi moudrých Keltů se mohu lidé vydat 4. dubna.

K otázkám klinické smrti se vyjádří poslední plánovaná přednáška. S tématem vystoupí 13. dubna Jan Boštík, který má s fenoménem osobní zkušenost.

Program olomouckého U-klubu na březen až květen

pondělí 14. 3. v 19.00
Tajemství pouště – diashow
Netušené krásy amerického jihozápadu v diashow manželů Kateřiny a Miloše Motani. Jejich články znáte z cestovatelského časopisu Koktejl.

středa 16. 3. ve 20.00
Sunshine – nová deska
předkapela: Flash The Readies z Olomouce
Nové album stálice v programu U-klubu, formace původem z Tábora pravidelně koncertuje v Japonsku, USA a v Evropě.

čtvrtek 17. 3. ve 21.00
N.O.H.A., nové album Die in the process
Na baru U-klubu padesát vstupenek se slevou na ISIC.

pátek 18. 3. v 18.00
GRIND´N´ROLL – session vol.5
Festival kapel se zahraniční účastí z Ruska, Rumunska, Polska, nechybějí ani domácí skupiny.
Zahrají Septicopyemia z Ruska, Ass to Mouth z Polska, Necrovile z Rumunska, D.E.O.A.G., Rubufaso mufuko, G.O.R.E., Gutalax a Pisstolero z České republiky.
Vstupné: 150 korun

čtvrtek 24. 3. ve 20.00
Horkýže slíže
předkapela: Cocotte Minute
Kapela při posledním koncertu v Olomouci vyprodala celý klub.

pondělí 28. 3. ve 20.00
Karel Plíhal – recitál
Stálice folkové scény i programu U-klubu opět na důvěrně známém pódiu. Předprodeje od 14. 3. do vyprodání. Pořad není vhodný pro děti do dvanácti let.

čtvrtek 31. 3. ve 21.00
United Flavour – nové album
Kapela láká na charizmatickou zpěvačku Carmen a její španělský temperament.

pondělí 4. 4. v 19.00
Martin Loew: Irsko 2 – cestopisná diashow
Druhá cesta na Smaragdový ostrov digitálního diashowmana Martina Loewa. Moře, strmé útesy i hory s úchvatnými výhledy. Dávné keltské kříže a ještě starší megalitické hrobky.
Předprodeje od 21. 3. a před představením ve večerní pokladně U-klubu.

středa 6. 4. ve 20.00
UDG
předkapela: Mothers Angels z Ústí nad Orlicí.

středa 13. 4. v 18.00
Příběh klinické smrti
Přednáší Jan Boštík. Příběh osobní zkušenosti, která zásadně ovlivnila jeho život.
Vstupné dobrovolné.

čtvrtek 14. 4. ve 20.00
Jaroslav Samson Lenk – recitál

středa 20. 4. v 19.30
Flash The Readies – křest EP
Olomoucká kapela pokřtí v U-klubu své nové EP Desert station.
Jako hosté zahrají Come&Play z Opavy, The Frustratos a The Connectors. Vstupné: 50 korun

středa 27. 4. ve 21.00
Monkey Business
Návrat kvartálních pijáků – turné

středa 11. 5. ve 20.00
Alvik
Jen tři exkluzivní koncerty v České republice, a jeden z nich v Olomouci.

čtvrtek 19. 5. ve 20.00
Vlasta Redl – koncert s kapelou