Šance na zabydlení se v prostorách S-Cube divadlu nevyšla.

V nadcházející sezoně se proto navrací do Divadla K3 na Konviktu, ale vidět bude i v Jazz Tibet Clubu nebo Divadle hudby.

Poslední pokus o přežití. Tak hodnotí nastalou situaci herec Divadla na cucky a tiskový mluvčí Divadla Konvikt Zdeněk Vévoda.

„Možná to je poslední rok. V našem týmu je spousta schopných profesionálů, a pokud se nám v Olomouci nepodaří najít podporu pro kontinuální činnost, tým se definitivně rozpadne," uvedl.

Před rokem se Na cucky i Divadlo Konvikt přestěhovaly do staronového S-Cube, a to z prostor Uměleckého centra Univerzity Palackého. Nyní se sem opět navrací.

„V S-Cube jsme nenašli vhodné zázemí. Stávající situace se tak pro nás stala neudržitelnou. Rozhodli jsme se proto z S-cube odejít i za cenu organizačních komplikací. Obrovské množství kulis a dalšího vybavení jsme provizorně uskladnili v areálu Leteckého muzea, kterému za tuto výpomoc patří velký dík," okomentoval umělecký šéf Divadla na cucky Jan Žůrek.

Vedle divadla K3, sídlícího ve zmíněném uměleckém centru, se programová nabídka občanského sdružení bude objevovat v Divadle hudby a v Jazz Tibet Clubu.

Divadlo Konvikt dlouhodobě láká do Olomouckého kraje přední české i zahraniční scény v oblasti alternativního divadla a tance ajeho součástí je i produkční záštita tvorby Divadla na cucky.

„Je pro nás nesmírně důležité, že můžeme hrát i zkoušet na jiných olomouckých scénách. Některé produkce se hodí i do hospodského prostředí, a proto rádi vyzkoušíme, jaké je to hrát na scéně Jazz Tibet Clubu. V Divadle hudby jsme v minulosti již hráli a nyní tam nastudujeme také jednu z premiér příští sezóny," dodal Žůrek s tím, že premiér chystají na cucky v příští sezoně celkem čtyři.

Kromě Divadla hudby se jedna odehraje v Brně a dvě na Konviktu.