Stejným principem zaznamenala režisérka také osudy recidivisty Reného Plášila.
Dvacet let ze života nadprůměrně inteligentního zloděje sestříhaných do necelé hodiny a půl – to je dokument René, který v úterý 16. září v rámci Filmových lahůdek týdne promítá od 20.45 hodin olomoucký CineStar.
Příběh hlavního protagonisty začíná ve vězení pod socialistickými plakáty, pokračuje během sametové revoluce a dostává zdánlivou pointu amnestií tehdejšího prezidenta Václava Havla.
René se ale brzy vrací zpět do kriminálů. V průběhu let strávených za mřížemi, zejména za krádeže, se nechal potetovat na celém těle, utekl z vězení a zase byl chycen, vydal dva romány, vykradl byt samotné režisérce, onemocněl roztroušenou sklerózou a psychologové u něj zjistili nadprůměrnou inteligenci.
„Časosběrnou metodu natáčení považuji za svou specialitu. Mám pořád víru v to, že když natáčím reálný život, tak se v něm nakonec nějaký motiv vždycky najde. Je to samozřejmě lehce dobrodružné, ale kupodivu u mě nikdy nepřevážil strach a myšlenka, že už bych tohle nikdy nechtěla dělat,“ svěřila se Třeštíková.