Všechny se objevují v programu Festivalu francouzského filmu, který odpátku do neděle hostí olomoucké multikino CineStar. Pro milovníky frankofonie je připraveno celkem jedenáct projekcí, jednotné vstupné na konkrétní titul přitom činí sedmdesát korun.

„Festival hostíme v našem kině od loňského roku, kdy se organizátoři rozhodli představit tuto přehlídku nejen v klasických kinech, ale také v multiplexech. Všechny snímky budeme promítat v jednom z našich menších sálů, takže bude postaráno o příjemnou komorní atmosféru,“ přiblížila manažerka olomouckého CineStaru Dagmar Černíková.

Festival zahájív pátekv 17 hodin animovaný snímek Persepolis natočený podle oceňovaného komiksu Iránčanky Marjane Satrapiové.

V sobotu se návštěvníci mohou těšit například na remake filmu kontroverzního rakouského režiséra Michaela Hanekeho s názvem Funny Games USA, v neděli je pak na programu držitel Zlatého glóbu za Nejlepší zahraniční film roku Skafandr a motýl nebo akční thriller z dílny Luca Bessona 96 hodin.