Skupina vznikla v roce 2006, název převzala od fiktivního hudebního tělesa v knize, kterou měl Procházka v té době rozepsanou.

„Jsme vlastně mainstreamová kapela. Mluvíme slušně, bojíme se alkoholu, z drog známe akorát kafe. Říkám tomu artpunk. Jsme takoví pankáči, co se mejou, víc přemýšlej a míň nadávaj. Jsme takoví vyměklí pankáči a baví nás to,“ vysvětluje Procházka.

WEB KAPELY CHERNOBYL GENERATION S MUZIKOU A VIDEEM

Chernobylu předcházela kapela Smädný mnich, jejíž singl Zvuky pantomimy se téměř rok udržel v hitparádě Rockle Českého rozhlasu. Mnich však v roce 2004 zanikl.

„Založil jsem tehdy těleso Slepá ulice, které mělo jít v jeho stopách, ale nějak se to nezdařilo a po roce jsem kapelu pustil na její vlastní cestu a šel za tím, co je mi blízké. Krátce nato vznikl Chernobyl a do jeho repertoáru se dostaly některé moje písně, které jsme hrávali s Mnichem,“ říká zpěvák.

Kapelou prošlo několik slečen, kromě dvou houslistek také zpěvačka Denisa Hudlíková, nyní však funguje v čistě pánské sestavě. To se má brzy změnit, protože skupina opět hledá zpěvačku.

„Nemám rád čistě pánské kolektivy. Začínali jsme se zpěvačkou Denčou a bylo to nejlepší období. Ona pak odjela studovat za hory, za doly a já zůstal v kapele na zpívání sám. Jelikož jsme se teď ocitli na nějakém zlomu, chceme zkusit trochu návrat k začátkům,“ vysvětlil Jan Procházka.

Housle by se však měly objevit na připravované desce, jejíž křest má kapela naplánovaný na říjen.

„Už je hotová, momentálně pracujeme na vizuální formě. Bude trochu zvláštní, chceme ji pustit do světa na internetu, ale ne jenom ve formě nějakých bezduchých mp3, bude to mít takový pěkný virtuální kukuč a bude to zadarmo. A pak taky deska vyjde v nějaké limitované číslované edici na krásně zabaleném cédéčku,“ říká Procházka.

ČTĚTE TAKÉ O DALŚÍCH REGIONÁLNÍCH KAPELÁCH:

Bujabéza

Two Men Whose Love's Music