Přesně v 18 hodin se totiž oblíbené vánoční písně rozezní i na dalších místech naší země a spojí se v jeden hlas. „Účastníme se potřetí. V obci máme dva sbory, v jednom zpívají dospělí, kteří jsou hlavními tahouny a v druhém děti. Na zpívání se těší,“ prozradila organizátorka šumvaldského společného zpívání Šárka Kallerová. O tom, že se po roce koledy opět ponesou obcí, informoval obyvatele tamní zpravodaj, obecní rozhlas, nechyběly plakátky ani pozvánky. „Přijde tam kdo jde okolo a kdo o tom ví a chce se zúčastnit. Letos ještě budeme podávat svařené víno a pro děti punč,“ pozvala žena.

Zpívání se uskuteční v prostoru před obecním úřadem v Šumvaldu. „Je to oblíbená akce, zpěváci se ptají, jestli jsem nás už registrovala, jestli svítí hvězdička na mapě přihlášených,“ řekla Šárka Kallerová a doplnila, že speciální zkoušení koled u nich ale není nutné.

„Už měsíc předem nacvičujeme na náš vánoční koncert, takže máme koledy v malíčku. Mám zpěvníčky, kde jsou nejen koledy, které se společně zpívají. My si to vždycky totiž ještě prodloužíme o další písně. Takže zpíváme třeba půl hodiny. Ale taky podle toho, jak velká je zima,“ pousmála se členka pěveckého sboru. Na letošní zpívání se v Šumvaldu těší. „Těšíme se na atmosféru, přijdou maminky s dětmi a kdo nechce zpívat ten jen přihlíží, nikoho nenutíme. Setkání a společné zpívání má svoje kouzlo, obzvlášť, když je bílo,“ doplnila Šárka Kallerová.

František Nedvěd se skupinou Tie Break zahrál na Horním náměstí v Olomouci od 16 hodin.
Obrazem: Na olomouckých Vánočních trzích zahrál František Nedvěd