Zde jsou naše nominace na hvězdu uplynulé sezony na poli ČINOHRY. Vyberte v anketě níže vašeho adepta na Cenu čtenářů Olomouckého deníku .

Zvolte také svého favorita v oblasti BALETU i OPERY a OPERETY.

Cena bude společně s ostatními slavnostně předána v září na galavečeru, který zahájí divadelní sezonu 2014/ 2015.

Foto: Moravské divadlo Olomouc

Petr Kubes

close Petr Kubes zoom_in

Herec Petr Kubes pochází z Olomouce.

Vystudoval divadelní fakultu v Praze pod vedením režiséra Luboše Pistoriuse a herce Jiřího Adamíry.

Jeho prvním angažmá bylo v divadle v Mladé Boleslavi, kde hrál tři sezony. Další čtyři roky strávil v angažmá v Městských divadlech Pražských.

Současně hostoval v Národním divadle v Praze, Divadle v Řeznické nebo Divadle Minor.

V Moravském divadle Olomouc působí od roku 2003 a diváci ho mohli vidět v inscenacích Rozbitý džbán, Najdeme se na Ztracené, U pokladny stál nebo v hlavní roli inscenace Hamlet.

Roman Vencl

close Roman Vencl zoom_in

Herec, režisér a dramatik Roman Vencl pochází z Pardubic a po maturitě na všeobecném gymnáziu nastoupil na JAMU v Brně, kde studoval obor činoherní herectví.

V Moravském divadle Olomouc působí od roku 2009.

Kromě herectví se věnuje režii a psaní divadelních her. Spolu s Michaelou Doleželovou napsal například hru Královny nebo Najdeme se na Ztracené, která měla v červnu předpremiéru.

Exceloval v roli Trufaldina v komedii Sluha dvou pánů a dále ho diváci mohli vidět například v inscenacích Když se zhasne, Maryša, Amazonie, či Hamlet.

Ivana Plíhalová

close Ivana Plíhalová zoom_in

Herečka Ivana Plíhalova vystudovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Brně a od roku 1981 působí v Moravském divadle.

Během své kariéry získala například Cenu za nejlepší ženský herecký výkon za roli Fanky v inscenaci Loupežník, Cenu primátora města Olomouce za nejlepší herecký výkon za roli Paní Johnstonové v inscenaci Pokrevní bratři, za níž získal i Cenu uměleckého šéfa činohry.

Nyní hraje v představeních Královny, Maryša nebo Najdeme se na Ztracené.

Vendula Fialová

close Vendula Fialová zoom_in

Herečka Vendula Fialová studovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a po úspěšném absolutoriu nastoupila v roce 2008 do angažmá v Divadle Šumperk, kde získala Cena Miloše Movnara za ztvárnění postavy Mary Morstanové v inscenaci Sherlock Holmes.

V Moravském divadle Olomouc působí čtyři roky a její fanoušci ji mohli vidět v představení Pidínci a modrý kocour, Když se zhasne, Královny, Rozbitý džbán, Maryša, Hamlet, Najdeme se na Ztracené nebo U pokladny stál.

Vlasta Hartlová

close Vlasta Hartlová zoom_in

Herečka Vlasta Hartlová je olomoucká rodačka a po absolvování JAMU v Brně v roce 1976 získala angažmá v Severomoravském divadle v Šumperku.

V Moravském divadle Olomouc působí od roku 1992. Více než deset let se věnuje režii v Amatérském divadle Dostavník v Přerově.

Jako režisérka a choreografka hostovala v divadlech v Šumperku a Uherském Hradišti.

V Moravském divadle účinkuje v inscenacích Královny, Rozbitý džbán, Maryša a Najdeme se na Ztracené.