V mimořádné inscenaci zazní Requiem Gabriela Faurého a především slavná kantáta Carla Orffa Carmina Burana. „S olomouckým divadlem spolupracuji již více než dvacet let a znám velmi dobře publikum, které na jednotlivé tituly chodí. Snažil jsem se vybrat takový titul, který by přilákal mladé publikum. Napadla mě Carmina Burana, jejíž úvodní větu O Fortuna zná snad každý z různých upoutávek a reklam,“ vysvětlil režisér.

Projekt spojil členy souboru opery a baletu, zpěváci mají svá alter ega v tanečnících. Čtyřiatřiceti členný sbor Moravského divadla se z důvodu zvukové mohutnosti díla spojil s Akademickým sborem Žerotín, který se do děje zapojuje nejen pěvecky, ale i hereckou akcí. „Všechny složky jsou mimořádně náročné a projekt si vyžádal dlouhou přípravu.

Otázkou také zůstávalo, co přidat ke Carmině Buraně, jejíž šedesátiminutová délka na celovečerní představení nevystačí. Robert přišel s nápadem zahájit večer skladbou Requiem. Je to ideální protipól k Orffovi, hudebně i myšlenkově,“ přiblížil dirigent Tomáš Hanák. Právě baletní zpracování Requiem je v České republice absolutní novinkou, s největší pravděpodobností se jedná o světovou premiéru. Taneční role ztvárnili Sylva Soldatenkova, Monika Bernovská-Globa či Vadim Tsepelev.