Ve 20 hodin dorazí čtveřice Ivo Viktorin - Karel Markytán - Josef Šobáň - Blanka Táborská do olomouckého U-klubu. „Na koncertě zazní průřez celou historií kapely od debutového alba Blázni umírají nadvakrát až k poslednímu Waltz, které vyšlo před sedmi lety. Dojde i na písničky ze sólových desek Karla Markytána a Ivo Viktorina. Těch dobrých písniček je tolik, že by z nich šel klidně poskládat tříhodinový program,“ uvedl manažer kapely David Němeček.

AG Flek vznikl v roce 1977 a už o rok později se mohl radovat z vítězství na folkovém festivalu Porta. Po odchodu Blanky Táborské v roce 1983 začalo slavné období kapely spojené s frontmanem Vlastou Redlem. Do té doby čistě folková formace začala více tíhnout k rocku. Na začátku devadesátých let rozšířili tehdejší sestavu Radek Pastrňák a Richard Kroczek, pozdější vůdčí osobnosti ostravské kapely Buty. V původním obsazení se AG Flek znovu sešel v roce 1996 a posléze obnovil koncertní činnost.

„Materiál na novou desku se bude připravovat zřejmě až příští rok, letos chceme stihnout alespoň natočení koncertního DVD. V této chvíli uvažujeme o spolupráci s Českou televizí a hledáme vhodný prostor. Nejideálnější by bylo nějaké pražské divadlo, nabízí se i možnost pořídit záznam v Dalešicích. Na konci června tu proběhne festival Flekfest a zúčastní se ho všichni muzikanti nějak s kapelou spojení, včetně Redla a Pastrňáka,“ prozradil Němeček.