Tipy Deník

Úvod do Core Energetics - 1 denní workshop Olomouc

Akce již skončila

Srdečně Vás zveme na celodenní workshop Core Energetics, na kterém Vás seznámíme se základními principy této body-terapeutické metody. Součástí workshopu bude vysvětlení teoretických principů metody, větší část bude věnována praktickým cvičením a vašim prožitkům.

Workshop je otevřen široké veřejnosti a především zájemcům o pravidelnou skupinu osobního rozvoje Core Energetics, která bude probíhat v Olomouci každý týden od 27.9.2017.

PROGRAM
Kurz Vás seznámí se základními principy body-terapeutické metody Core Energetics. Následná práce v procesní skupině Vás povede k hlubšímu uvědomění těla-emocí-mysli a jejich vzájemné provázanosti. Interakce ve skupině ústí v procesuální práci s tělem a přímému prožitku na energetické úrovni. Záměrem je vytvoření bezpečného prostředí, ve kterém má každý účastník možnost sdílet, vyjádřit, prožít co potřebuje…

PODMÍNKY ÚČASTI
Workshop je otevřen všem, kteří mají zájem, a nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti. Zkušenost z tělesně orientovaných workshopů, skupin či individuálních sezení je však výhodou.
Je na vaší zodpovědnosti upozornit lektora před začátkem kurzu, trpíte-li nějakou závažnější nemocí, fyzickými indispozicemi, či užíváte-li medikamenty.

LEKTOR
Martin Nykodym - je Core Energetics terapeut se soukromou praxí v Brně a Praze. Absolventem 4 letého výcviku Core Energetics v Holandsku (NICE). Jako asistent 2 roky spolupracoval s Jiřím Králem při vedení Brněnské pravidelné seberozvojové skupiny "Esence". Momentálně spoluprcuje se zahraničním institutem Core Energetics v Polsku, kde asistuje již druhým rokem v profesionálním výcviku. Pořadatel mezinárodních Core Energetics workshopů v České Republice.

ASISTENTKA
Michaela Maňásková je studentkou výcviku Core Energetics v Holandsku (3. ročník). Působí jako poradce v oblasti alternativní medicíny.

PŘIHLÁŠKY A INFORMACE
Kapacita: 16 osob
Místo: Energy centrum, Dolní náměstí 16, Olomouc
Cena: 500 Kč
Přihlášky: core.energetics.olomouc@gmail.com
Michaela Maňásková | 608 054 610
Dotazy ke kurzu: Martin Nykodym | 777 935 933

O METODĚ CORE ENERGETICS
Core Energetics bylo vyvinuto Dr. Johnem Pierrakosem. John byl studentem Wilhelma Reicha a spoluzakladatelem body-psychoterapeutického směru Bioenergetics s Alexandrem Lowenem. Později vyvinul Core Energetics, kde integroval transpersonální koncepty spirituálního modelu známého jako Pathwork, sérii lekcí Evy Broch, s body-psychoterapeutickými technikami z Bioenergetiky. Pierrakos cítil, že spirituální dimenze byla významným a chybějícím komponentem body-psychoterapeutických přístupů a často nazýval Core Energetics „evolučním“ modelem a ne „pouze“ body-psychoterapeutickým přístupem.

V Core Energetics nahlížíme na lidskou bytost z celistvé perspektivy. Tělesné, emocionální, mentální a spirituální uvědomění je integrováno do jednoho celku a jednotlivé úrovně se navzájem ovlivňují. V našem těle ukládáme všechny naše mentální vzorce, představy a přesvědčení o nás a o světě, naše emocionální zkušenosti a traumata, pohybové a dechové návyky, stejně jako různé strategie přežití, které jsme se naučili a rozvinuli během dětství a dospívání. Každá naše zkušenost, se svým vlastním emocionálním zabarvením, nachází konkrétní vyjádření v našem těle. A opačně, způsob jakým držíme tělo, jak dýcháme, jak se hýbeme a vztahujeme se k světu, ovlivňuje naši psychiku. Cílem není pouze najít uzdravení z našich emocionálních zranění, ale take podpořit náš nejvyšší potenciál a vyjádřit naše esenciální kvality ve světě. K dosažení těchto cílů používáme dechové techniky, fyzický pohyb a mezilidský kontakt.
Metoda Core energetics představuje dynamický, hravý, tvůrčí, konfrontační a podporující přístup, který významně napomáhá k plnému uvědomění a prožívání sebe.

LINKS
Core Energetics Holland: http://www.coreenergetics.nl/en/nice-en/
Core Energetics Poland: http://www.coreenergeticspolska.com/en/
Jiří Král: http://www.jiri-kral.cz/

16. 9.  (10:00–18:00)
Olomouc
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT