více >>

Soutěž o nejlepší kotlíkový guláš Šumperk

Akce již skončila

Kuchaři navaří kotlíky guláše

Šumperk - Soutěž o nejchutnější kotlíkový guláš pořádá ve spolupráci s organizátory blížícího se folklorního festivalu a místním tanečním souborem Senioři šumperská radnice. Pátý ročník klání amatérských kuchtíků se uskuteční v neděli 19. srpna dopoledne, netradičně v prostorách Pavlínina dvora.

Soutěže se může zúčastnit až dvanáct maximálně čtyřčlenných týmů. „Každý z nich si vylosuje pětikilový balíček masa, z něhož bude muset připravit nejméně třináct litrů guláše dle vlastní receptury,“ říká jeden z orga­nizátorů soutěže Bohuslav Vondruška z místní radnice. Soutěžící se přitom budou moci chystat na svých místech a losovat balíčky s masem od půl sedmé ráno, vlastní soutěž odstartuje úderem osmé ranní a hotovo musí být v pravé poledne. V tento čas porota složená z odborníků i laiků zhodnotí uvařené guláše a rozhodne o vítězi, zájemci pak budou moci začít ochutnávat soutěžní guláše o půl hodiny později.

„Novinkou letošního ročníku je divácká anketa. Každý návštěvník obdrží po za­placení stokorunového vstupného kartu, která mu umožní nejen ochutnat vzorky všech gulášů, ale rovněž udělit hlas svému favoritovi,“ vysvětlil Bohuslav Vondruška. Vyhlášení výsledků je naplánováno na druhou odpolední na hlavní scéně. Zakoupené vstupné přitom platí i pro závěrečný festivalový pořad Leť, písničko, leť. (lid)

19. 8.  (08:00–14:00)
Šumperk
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ