více >>

Poslechový večer

Akce již skončila

Netradiční podvečerní vystoupení je přichystáno na středu 24. dubna od 18 hodin v malém sále Městského divadla v Bruntále. Jde o dramatické čtení z CD  „... a nezabudni na labute!"  ze stejnojmenné knihy známého slovenského spisovatele Petra Juščáka. CD dramaturgicky upravila, režírovala a připravila ve spolupráci se slovenskými herci Zuzana Štancelová. V podvečeru se představí mladá slovenská herečka, režisérka a publicistka Monika Pulišová - hlavní hrdinka CD a slovenský herec Matej Kováčik. Literárním podvečerem provedou diváky Zuzana Štancelová a Helena Nosková.
Kniha je skutečným příběhem Ireny Kalaschové, Slovenky provdané za karpatského Němce. Na konci války v roce 1945 je prohlášena za špionku a odvezena s dalšími ženami do pracovních komunistických gulagů na Sibiř.
Akci připravil Klub Za starý Bruntál ve spolupráci s oddělením kultury bruntálského městského úřadu a Dokumentačním a muzejním střediskem slovenské menšiny v ČR. Vstup do divadla bude umožněn bočním vchodem směrem od banky od 17.45 do 18.05 hodin.

24. 4.  (18:00–19:00)
Bruntál
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ