Tipy Deník

KnihoTrh pro Elišku

Akce již skončila

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první olomoucký dobročinný KnihoTrh, který se uskuteční v pátek 22. září v Galerii Šantovka.

KnihoTrh má několik cílů. V první řadě nabízí lidem možnost získat levně kvalitní knihy z druhé ruky. Vrací je tak do života a zachraňuje je před cestou do sběrných surovin. Navíc se prodejci dohodli, že 20 korun z každé prodané knihy věnují Elišce Nekardové.

Eliška chodí do třetí třídy olomoucké základní školy pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Narodila se předčasně a vinou dětské mozkové obrny, ke které se později přidala ještě epilepsie, má velmi omezenou hybnost. „Mentálně je Eliška velice schopná, krásně mluví, je společenská a komunikativní. Dvakrát týdně s ní jezdíme cvičit do rehabilitačního centra. Toto cvičení platíme kompletně ze svého, protože jej bohužel nehradí pojišťovna, proto jsme rádi za jakoukoli pomoc,“ popisuje maminka Elišky Michaela Nekardová.

Právě na pomoc s financováním rehabilitací poputuje výtěžek z KnihoTrhu. Na něm nabídne knihy nejen GIVT, ale také jazyková agentura UniStudies, Olomoucká Charita a redakce Zlínského nočníku.

V pátek 22. září od 16:00 do 20:00 mohou milovníci literatury dorazit do přízemí Galerie Šantovka a vybrat si ze stovek knih za výhodné ceny již od 30 korun. Kromě výhodného nákupu je pak může hřát i dobrý pocit z toho, že pomohli malé Elišce, která to opravdu potřebuje.

Pořádá: GIVT - www.givt.cz

_____________________________________________________
Děkujeme partnerům:

Galerie Šantovka, Olomouc
UniStudies
Charita Olomouc
Olomoucká Drbna
Zlínský nočník
TV Morava
OL4you Magazín
Český rozhlas Olomouc
olomouc.cz - nejlepší adresa ve městě

22. 9.  (16:00–20:00)
Polská 1, Olomouc
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT