Podzimní Flora Olomouc
KDY: víkend vždy od 9 hodin
KDE: výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: na místě 160 korun

Hlavním tématem letošní expozice podzimní výstavy Flora Olomouc je Zahradní slavnost. Těšit se můžete také na nejlepší tuzemské pěstitele z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy, Ovocnářské unie ČR a Školkařského svazu Ovocnářské unie ČR. Součástí akce bude i výstava Zlatá včela, Flora košt, soutěž Flora džem. Nebude chybět ani festival gastronomie Olima včetně soutěží kuchařů a cukrářů.

Flora Olomouc 2019

Mistrovství ČR JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod
KDY: sobota od 8 hodin
KDE: Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Celkem 14 krajských reprezentací se utká o titul mistra republiky v soutěži, která simuluje reálné podmínky při zásahové činnosti hasičů u dopravních nehod. Přijďte se podívatv v sobotu od 8 hodin do Galerie Šantovka v Olomouci na Mistrovství ČR JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod. Připraveny jsou ukázky moderní zásahové hasičské techniky a policejních vozů a motocyklů, prohlídka elektromobilů Audi e-tron a Tesla, řezy automobily Škoda a Hyundai. Vyzkoušet můžete také trenažér společnosti BESIP, laserovou střelnici, opilecké brýle nebo protiúderový komplet.

krajská soutěž v Chomoutově

Mineral Expo Olomouc
KDY: sobota a neděle vždy od 9 hodin
KDE: Střední škola Polytechnická, Olomouc
ZA KOLIK: 60 korun

Nenechte si ujít prodejní výstavu přírodních kamenů, fosilií, šperků a dekorací nazvanou Mineral Expo Olomouc. Kromě nabídky vystavovatelů vás čeká také bohatý doprovodný program včetně poznávání kamenů, zdobení svícnů či navlékání korálků. Výstava proběhne na Střední škole polytechnické v Olomouci, oba dny od 9 hodin.

Mineral Expo Olomouc

Den otevřených vrat na farmě
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: Doubravský dvůr, Červenka
ZA KOLIK: zdarma

Vydejte se na Den otevřených vratv Doubravském dvoře v Července. Leitmotivem akce je konec letní sezony a poděkování za již sklizenou úrodu. Přijít můžete v sobotu už v 9 hodin. Prohlédnete si farmu a mlékárnu, dokonce si budete moci vyrobit vlastní sýr. Pro děti bude připraven skákací hrad a překážková dráha. U rybníka navštívíte malý jarmark.

výroba sýru na farmě

Hubertova jízda
KDY: sobota od 9.30
KDE: farma Loděnice, Horní Loděnice
ZA KOLIK: jezdci 150 korun, diváci zdarma

Užijte si tradiční Hubertovu jízdu na farmě Loděnice. Ať už v sedle či jako divák, nudit se rozhodně nebudete. Připraven je bohatý program. Na jízdárně se jezdci utkají v soutěžích jako skok o liščí ohon, paralelní slalom, židličkovaná nebo barell race. Připraveno bude bohaté občerstvení včetně pochoutek z grilu.

Hubertova jízda

Podzimní Nordic walking
KDY: sobota od 9.30
KDE: hospoda U Maci, Olomouc-Svatý Kopeček
ZA KOLIK: zdarma

Vydejte se na příjemmnou procházku v dobré společnosti. Čeká na vás trasa dlouhá 11 kilometrů, která povede převážně lesem. Vítaní jsou všichni milovníci chůze s holemi, ale samozřejmě i bez nich. V případě nepříznivého počasí bude túra přesunuta na neděli.

Nordic walking

Olomoucké vinné slavnosti
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: Dolní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Olomoucké vinné slavnosti jsou tu. Na akci představí svá vína 25 vinařství z Moravy. Kromě lahodného nápoje můžete ochutnat také holandské sýry, chybět nebude ani vystoupení cimbálových muzik, vinná tombola nebo soutěž O Krále burčáku.

Olomoucké vinné slavnosti 2018

Podzimní sportování všeho druhu
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: OC Haná, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

V obchodním centru Haná v Olomouci se v sobotu od 10 hodin koná sportovní odpoledne. Lidé si budou moci vyzkoušet bruslení na in-linech, jízdu na pennyboardu a longboardu, a také to, jak se pohybovat ve skákacích botách. V rámci programu lze navštívit in-line výukové bloky pro začátečníky i pokročilé.

in-line kurzy pro děti

Cestovatelský festival zrakově postižených
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: Dům armády, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte si poslechnout zajímavé zážitky zrakově postižených cestovatelů, kteří se drží hesla, že i „Cesta může být cíl.“ Své cestovatelské zážitky vám v rámci Cestovatelského festivalu zrakově postižených představí Petr a Veronika Kopřivovi, kteří cestovali vlakem z Prahy k Pacifiku. O tom, co se může během dobrodružných cest pokazit povypráví Karel Wolf. Těšit se můžete také na Jana Říhu, který se zúčastnil expedice na Aconcaguu nebo na Danielu Hladíkovou a její cestu po Indii.

cestovatelský festival

Knihtisk na hradě
KDY: neděle od 10 hodin
KDE: hrad, Šternberk
ZA KOLIK: základní vstupné 150 korun

Navštivte hrad Šternberk, který pořádá v neděli od 10 hodin prohlídky doplněné o zajímavý interaktivní workshop. Součástí každé prohlídky bude netradiční tiskařská dílna Knihtisk z výšky. Principál Roman Klimeš vás zábavnou formou seznámí s historií tisku, předvede a vysvětlí techniku tisku. Budete mít také příležitost natisknout si upomínkovou kartu.

knihtisk

Festival pohádek: Písničkování s Majdou a Petrem
KDY: neděle od 15 hodin
KDE: Divadlo na Šantovce, Olomouc
ZA KOLIK: 119 korun

Zábavný pořad pro nejmenší Písničkování s Majdou a Petrem s písničkami Hany Navarové a texty Jana Vodňanského, Tomáše Hanáka a dalších vypukne v neděli od 15 hodin v olomouckém Divadle na Šantovce. Oba hlavní představitelé Majda a Petr veselou, zábavnou a interaktivní formou provedou malé diváky světem divadla, odhalí jim tajemství velkých sálů a jejich nástrah.

písničkování s Majdou a Petrem

Kytarový koncert v Bohuňovicích
KDY: neděle od 17 hodin
KDE: základní umělecká škola, Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun

Zažijte unikátní koncert pro dvě kytary. V podání umělců Martina Cáby a Víta Dvořáčka uslyšíte skladby autorů A. de Lhoyera, J. Dowlanda nebo C. Domeniconiho, nebude chybět ani 2. věta z Tangao suity od A. Piazzolla.

kytarový koncert