Olomoucké veggie Vánoce
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: Umělecké centrum UP, Olomouc
ZA KOLIK: 40 korun

Nepropásněte jedinečné olomoucké veggie Vánoce. Chybět nebudou sladké a slané dobroty. Těšit se můžete také na workshopy, výrobu dárků nebo produkty od regionálních řemeslníků.

Ilustrační foto.

Advent v Oranžerii
KDY: sobota a neděle vždy
od 9 hodin
KDE: Oranžerie na výstaviště Flora, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

V historické Oranžerii na olomouckém výstavišti Flora na vás první adventní neděli čeká prodejní výstava s tvořivými dílnami zaměřenými na tematické dekorace. Těšit se můžete na ručně vyráběné vánoční ozdoby, šperky, oblečení i stylové doplňky. Akce začíná v sobotu a v neděli vždy od 9 hodin.

Ilustrační foto.

Vánoční prohlídka hradu
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: hrad Šternberk
ZA KOLIK: základní vstupné 150 korun

V rámci prohlídek se dozvíte zajímavosti z historie Vánoc (jak slavila Vánoce šlechta a jak prostý lid). Vánoční atmosféru doladí tematická výzdoba hradu, betlémy nebo historické hračky.

Ilustrační foto.

Hanácké Vánoce
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: Hanácké muzeum v přírodě, Příkazy
ZA KOLIK: základní 60 korun

Zažijte adventní a vánoční lidové zvyky a obyčeje v autentickém prostředí hanáckého gruntu. Uvidíte hanácký štědrovečerní stůl, pečení a zdobení perníčků nebo některé ze starých zvyků jako házení střevícem nebo pouštění lodiček.

Ilustrační foto.

Adventní prohlídky na Bouzově
KDY: sobota od 14 hodin
KDE: hrad Bouzov
ZA KOLIK: základní 170 korun

Hrad Bouzov nabídne v sobotu prohlídky s povídáním o adventních tradicích na Hané. Setkáte se také s postavami, které jsou spojeny s obdobím adventu, připravena je i dílna na 1. nádvoří.

Hrad Bouzov.

Vánoční jarmark a dílny
KDY: sobota od 14.30
KDE: společenský dům, Hlušovice
ZA KOLIK: zdarma

Uvidíte ukázky deskových her (s možností nákupu), připravena bude také mikulášská nadílka. Součástí akce bude rozsvícení vánočního stromu a zpívání koled. Vlastní kelímky a hrníčky s sebou.

Ilustrační foto.