Garden Food Festival
KDY: sobota a neděle vždy od 10 hodin
KDE: Rozárium, Olomouc
ZA KOLIK: od 100 korun

Největší gastronomický festivalový projekt je tu. Pátý ročník olomouckého Garden Foood Festivalu se letos uskuteční v olomouckém Rozáriu a rozhodně se máte na co těšit. Nebude chybět prezentace špičkových restaurací, zajímavých bister a další nevšedních konceptů. V programu se mimo jiné objeví také finalisté televizní soutěže MasterChef Česko 2019 a šéfkuchař Zdeněk Polreich. V degustačním menu nebudou chybět steaky, hamburgery, pečení pštrosi, foie gras, sushi, vegetariánské i raw speciality a mnoho dalšího. Jako sladkou tečku na závěr si můžete dát makronku, domácí dort nebo ochutnat cizokrajný dezert. Za jídlo a pití nezaplatíte běžnými penězi, ale speciální festivalovou měnou – grešlemi. U vstupu dostanete čip, který si grešlemi nabijete. Jedna grešle stojí 25 korun. Kdo všechny grešle neprojí, může je zase vrátit u východu. Užijte si tuto jedinečnou gurmánskou akci.

Garden Food Festival

Svatováclavské hody v Pňovicích
KDY: sobota od 10.15, neděle od 10.30
KDE: hřiště, stará škola, park, rybník, Pňovice
ZA KOLIK: zdarma

Užijte si sváteční víkend na Svatováclavských hoden v Pňovicích. Těšit se můžete na vystoupení country kapely Ex Stres, DJ Tomase, Dechové hudby Pňovice i cimbálovky Majerán. Nejen malí návštěvníci mohou na místě prozkoumat středověký tábor či si vyzkoušet střelbu z luku. Součástí hodovních oslav bude unikátní výstava starých televizorů a fotografií.

hody v Pňovicích

Vintage Market Olomouc
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: letní kino, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Nepropásněte další Vintage Market Olomouc, který vypukne v sobotu v prostorách letního olomouckého kina. Čeká na vás nepřeberné množství vintage a retro kousků, spousta dobrot, skvělá káva a nápoje. Chybět nebude ani muzika či swap koutek. Užijte si pohodovou sobotu a potěšte sebe nebo své blízké nějakým pěkným vintage kouskem. 

Vintage Market Olomouc

Jiří Suchý: Lehce s životem se prát
KDY: sobota od 17.30
KDE: kino Metropol, Olomouc
ZA KOLIK: 130 korun

Nepropásněte film o geniálním Jiřím Suchém. Snímek představí umělce v archivních záběrech, zároveň se ale soustředí i na jeho současnou tvorbu a situace z profesního a osobního života.

film o Jiřím Suchém

Koncert Fly Tomorrow
KDY: sobota od 20 hodin
KDE: Bounty Rock Cafe, Olomouc
ZA KOLIK: 99 korun

Rozjeďte to v sobotu večer v olomouckém Bounty Roc Cafe. Čeká na vás energická nakládačka syrového hard-rockového blues i melodické poloakustické balady. Vlastní tvorbu zde představí olomoucká kapela Fly Tomorrow. Uslyšíte expresivní foukací harmonikou, podmanivou sólovou kytarou a uhrančivé psychedelické klávesy.

olomoucký koncert Fly Tomorrow

Oslava Dne seniorů v Července
KDY: sobota od 15 hodin
KDE: sokolovna, Červenka
ZA KOLIK: zdarma

V rámci oslavy Dne seniorů uvidíte vystoupení disco dance Kaster Litovel, těšit se můžete také na povídání se Zdenkem Braným z Hanácké ambasády. Připravena je i cestopisná beseda s manželi Arnošovými. K tanci a poslechu zahrají Moravští muzikanti. Užijte si slavnostní sobotní odpoledne.

Den seniorů

Klaunská show s Klaun Family
KDY: neděle od 15 hodin
KDE: Divadlo na Šantovce, Olomouc
ZA KOLIK: 125 korun

Vezměte své ratolesti a užijte si společně s nimi zábavnou klaunskou show, která vypuke v neděli od 15 hodin v Divadle na Šantovce v Olomouci. Chybět nebudou vtipné klaunské situace, písničky, balonky i zajímavé hry.

klaunská show

Duchovní hudba italského baroka
KDY: neděle od 19 hodin
KDE: kostel Zvěstování Páně, Olomouc
ZA KOLIK: od 120 korun

Další koncert v rámci Podzimního festivalu duchovní hudby je tu. Na nedělním koncertu zazní skladby od P. Locatelliho, A. Vivaldiho i G. B. Pergolesiho. Užijte si nedělní večer ve společnosti krásné hudby.

koncert v kostele