Burger Street Festival Olomouc
KDY: pátek, sobota a neděle, všechny dny 10 hodin
KDE: prostory před Galerií Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Po letní pauze se vrací třídenní Burger Street Festival Olomouc, který vypukne v pátek v 10 hodin před olomouckou galerií Šantovka. Ochutnnejte burgery pálivé, vegetariánské i bezlepkové. V nabídce budou také hranolky či dobroty od zmrzlinářů. V rámci akce se také uskuteční soutěž o gril v hodnotě 30 tisíc korun.

Burger Street Festival

Den vody na Sluňákově
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: centrum Sluňákov, Horka nad Moravou
ZA KOLIK: zdarma

Užijte si v sobotu babí léto na Sluňákově. V rámci Dne vody připravilo ekologické centrum vodní aktivity včetně pokusů, které si vzala na starost Pevnost poznání. S koloběhem vody v přírodě seznámí přítomné Marta Urbánková z Moravské vodárenské. Dozvíte se také, jaký přínos má budování rybníků či mokřadů. Nejmenší děti se zabaví
u pohádky O Budulínkovi.

Den vody

Hrad Šternberk slaví
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: hrad Šternberk
ZA KOLIK: program v areálu zdarma, prohlídky od 110 korun

Oslavte na hradě Šternberk 750 let od jeho první písemné zmínky. V sobotu od 10 hodin proběhnou na hradě kostýmované prohlídky včetně možnosti zapůjčení historického kostýmu. V areálu hradu můžete navštívit historické ležení šermířského spolku Non Scanti, k vidění budou také ukázky řemesel i ohňová show.

hrad Šternberk

Javoříčské véšlap a véjezd
KDY: sobota od 7 hodin
KDE: u bistra, Javoříčko
ZA KOLIK: dospělí 50 korun, děti 20 korun

Využijte pěkného počasí a vydejte se v sobotu do Javoříčka na tradiční véšlap. Vybírat můžete z pěších tras v délce 5, 13, 16, 20, 28 a 35 kilometrů, zvolit je možné i kočárkovou trasu do 10 kilometrů. Kdo má raději jízdu na kole, v nabídce jsou i cyklotrasy dlouhé 24, 40, 60 a 80 kilometrů. Občerstvení je zajištěno, každý účastník také obdrží pamětní medaili.
Javoříčské véšlap

Extrem food a travel festival Olomouc
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: letní kino, Olomouc
ZA KOLIK: základní vstupné 130 korun, VIP vstupné 250 korun

Hada, hmyz i kuřecí pařáty, to vše budete moct v sobotu ochutnat na čtvrtém ročníku Extrem food festivalu. Kromě netradičních pokrmů včetně hmyzí kuchyně, chilli specialit i exotického ovoce, nabídne festival také hudební a taneční vystoupení, cestovatelské přednášky i zajímavé soutěže.

Extreme food festival

Poděkování za úrodu
KDY: neděle od 10 hodin
KDE: katedrála svatého Václava, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

V katedrále svatého Václava v Olomouci se v neděli uskuteční Poděkování za úrodu, jehož součástí bude slavnostní mše za přítomnosti Jana Graubnera. Následovat bude jarmark, který nabídne zvěřinové speciality, med, sirupy a další regionální produkty. Od 11.30 si budete moct na místě vyzkoušet natáhnout víno koštem, vytočit med či nařezat dříví.

katedrála svatého Václava v Olomouci

Bystřické selské trhy a výstava ovoce a zeleniny
KDY: neděle od 8 hodin
KDE: Velká Bystřice
ZA KOLIK: zdarma

Navštivte selské trhy ve Velké Bystřici, kde budete moct nakopit zeleninu, ovoce, květiny, masné i mléčné produkty malých farem a regionálních prodejců. Vedle informačního centra se zároveň uskuteční výstava ovoce, zeleniny a květin.

výstava zeleniny a ovoce

Zahajovací koncert Podzimního festivalu duchovní hudby
KDY: neděle od 19 hodin
KDE: katedrála svatého Václava, Olomouc
ZA KOLIK: od 200 korun

 Na zahajovacím koncertu festivalu duchovní hudby uslyšíte skladby A. G. Aruťunjana: Elegie a Koncert pro trubku a C. Francka: Sedm posledních slov Krista na kříži.

festival duchovní hudby