Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci
KDY: sobota od 8 hodin
KDE: Univerzita Palackého v Olomouci
ZA KOLIK: zdarma

Poznejte nabídku studia fakult prestižní vysoké školy. V sobotu od 8 do 14 hodin se otevřou brány osmi fakult. Navštívit můžete také Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci nebo si zajít na jídlo za studentské ceny a prohlédnout si Koleje a menzy UP. Oslnit vědou se můžete nechat v Pevnost poznání Olomouc a den zakončit v UPointu na Horním náměstí, kde na vás čeká zdarma punč nebo kávu pro zahřátí. Dozvíte se vše o nabízených studijních programech a možnostech studia, nakouknete "pod pokličku" dění na fakultách a dostanete se i do prostor běžně nepřístupných. V nabídce je více než 300 programů na osmi fakultách. To vše v jedinečném prostředí Olomouce.

Den otevřených dveří na UP Olomouc.

Myslivecká zábava v Nedvězí
KDY: sobota od 19 hodin
KDE: hospůdka Na hřišti, Nedvězí
ZA KOLIK: 100 korun

Mimo skvělé zážitky na vás čekají zvěřinové dobroty a samozřejmě nebude chybět ani tombola. K tanci i poslechu zahraje kapela Trumf. Na sebe poloformální oděv.

Ilustrační foto.

Vernisáž výstavy - Katarina Bohac Linares: Ženy světa
KDY: sobota od 17 hodin
KDE: Galeriezet, Velká Bystřice
ZA KOLIK: zdarma

Katarina Bohac Linares je česko-venezuelská umělkyně, která v České republice založila galerii latinského umění Latin Art Gallery s cílem propagovat to nejlepší z latinskoamerického a mezinárodního umění ve střední Evropě. Studovala výtvarné umění na Univerzitě v Andy v Meridži a Institutu vyšších studií umění Armando Reveron v Caracas, kde absolvovala studium výtvarné artefakty se specializací na keramiku. Katarina se zúčastnila mnohých individuálních a skupinových výstav ve Venezuele, Itálii, Rakousku a České republice, kde se představila keramiku a malbu. V současné době se věnuje propagaci a šíření latinskoamerického umění v České republice.

Umělkyně Katarina Bohac Linares.

Den otevřených dveří v Moravském divadle Olomouc
KDY: neděle od 16 hodin
KDE: Moravské divadlo Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Letošní rok je tak pro olomoucké divadlo rokem významného výročí, které je třeba připomenout a řádně oslavit. Návštěvníkům divadlo nabízí exkurzi po zákulisí divadla, během níž si prohlédnou zkušebny orchestru či sboru, hereckou šatnu či třeba vlásenkárnu, ale zavítají také do sálů Moravské filharmonie, kde si připomenou, že v této historické budově sídlí hned dvě významné kulturní instituce. Prohlídka bude začínat vždy v celou hodinu a kapacita jedné prohlídkové skupiny je omezena na 40 osob. Vstup na prohlídku je zdarma, vedení divadla se navíc rozhodlo zvýšit návštěvnický komfort. Zájemci si od pondělí 13. ledna mohou v pokladně divadla vybrat lístky na konkrétní čas. Mají tedy šanci přijít na prohlídku v termínu, který jim nejvíce vyhovuje.

Ředitel Moravského divadlo Olomouc David Gerneš.

Wihanovo kvarteto v Bohuňovicích
KDY: neděle od 16 hodin
KDE: Základní umělecká škola, Bohuňovice
ZA KOLIK: 40 korun

Kruh přátel hudby Bohuňovice vás zve na další koncert. Tentokrát se můžete těšit na společnost Wihanova kvarteta ve složení houslistů Leoše Čepického a Jana Schulmeistera, violisty Jakuba Čepického a violoncellisty Michala Kaňky. Uslyšíte skladby L. v. Beethovena, J. Haydna a L. v. Beethovena.

Wihanovo kvarteto.

Tři oříšky
KDY: neděle od 10 hodin
KDE: Divadlo na cucky, Olomouc
ZA KOLIK: 80 korun

Pohádková novinka v domácím repertoáru. Zábavná autorská interpretace klasické pohádky, kterou pro Divadlo na cucky připravila tvůrčí dvojice Šimon Spišák (režie) a Karel Czech (výprava), působící v nezávislém progresivním Novém divadle v Nitře. Hrají Radka Caldová a Adam Joura.

Představení Tři oříšky.