Medvědův pohár
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: Poděbrady, Olomouc
ZA KOLIK: startovné 100 korun

Užijte si s dětmi sportovní odpoledne. Vezměte je v sobotu na Poděbrady, kde si mohou zasoutěžit v dětském trojboji. Ten bude složen z krátkého běhu, opičí dráhy, jízdy na kole/odrážedle. Soutěžit se bude v pěti kategoriích rozdělených podle věku. V ceně startovného je i občerstvení. Své ratolesti můžete přihlásit na místě v závodní kanceláři do 9.45. Přihláška musí obsahovat jméno a příjmení závodníka, celé datum narození a adresu.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Astrovíkend
KDY: sobota od 9 hodin, neděle od 10 hodin
KDE: Centrum Pohybu, Olomouc
ZA KOLIK: 50 korun výstava, od 50 korun přednášky

Nepropásněte esoterický festival Dny tajemna a zdraví, který se bude o víkendu konat v olomouckém Centru Pohybu. V rámci takzvaného Astrovíkendu jsou pro vás připraveny tematické besedy nebo autogramiády. Kromě českých hostu se múžete těšit i na ty zahraniční jako jsou Šamanka Zadaa Bajar Jargal nebo Estela Palaris Orbito.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Čokoládový jarmark
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: čokoládovna, Troubelice
ZA KOLIK: zdarma

Přijeďte si v sobotu zamlsat do troubelické čokoládovny. Od 10 hodin se tu bude konat Čokoládový jarmark, který nabídne regionální výrobky z okolí, čokoládové pochoutky i program pro děti. Ochutnat budete moct oříšková másla, sušené biošvestky nebo domácí pečivo. Děti si užijí projížďky na koni, malování na obličej i dětské dílničky.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Hrátky s Evropou
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: šatlava, muzeum vězení, Uničov
ZA KOLIK: zdarma

Sobotní uničovská akce Hrátky s Evropou nabídne zábavný soutěžní kvíz, sportovní a karetní hry i ochutnávku tradičních pokrmů. Chybět nebude ani výtvarná dílna, tajenky či puzzle. Užijte si s rodinou či přáteli den plný zábavných aktivit.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Superhrdinové v Pevnosti poznání
KDY: sobota od 11 hodin
KDE: Pevnost poznání, Olomouc
ZA KOLIK: základní vstupné 125 korun

Chcete se setkat se superhrdiny? Pak vyrazte v sobotu do olomoucké Pevnosti poznání. Potkat se tu budete moct se Spider-manem, IronManem, Black Pantherem, Deadpoolem a AntManem. Představen vám bude pohled na superschopnosti očima chemiků, fyziků, biologů a historiků. Děti v kostýmu mají celý den vstup za 50 korun. Součástí akce bude i výstava s časopisem Raketa.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Drakiáda a dýnobraní
KDY: sobota od 13 hodin
KDE: areál sokola, Olomouc-Nemilany
ZA KOLIK: startovné 50 korun

V olomouckých Nemilanech vypukne v sobotu dopoledne akce Drakiáda s dýnobraním. Soutěž s draky odstartuje od 16 hodin (zápis do 15.30). Na místě si budete moct vyřezat dýně, ty zde budou rovněž k zakoupení. S sebou si vezměte malý nožík na dlabání a lžíci.Chybět nebudou ani dýňové pochoutky a fotokoutek.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Fashion Day
KDY: sobota od 14 hodin
KDE: Olomouc City, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Navštivte v sobotu od 14 hodin Fashion Day v olomouckém obchodním centru Olomouc City. Během odpoledne plného krásy pro vás budou připraveny přehlídky, které představí současné módní trendy. Na místě se budete moct svěřit do péče profesionální vizážistky, ta vám poradí i se správnou péčí o pleť. Užijte si dámskou jízdu.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Festival pohádek: Pejprbój
KDY: neděle od 15 hodin
KDE: Divadlo na Šantovce, Olomouc
ZA KOLIK: 119 korun

Divadlo na Šantovce v Olomouci uvede v neděli nonverbální pohádku s minimalistickou scénou, která pracuje s diváckou představivostí. V představení se pod rukama zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho papír mění na fantastické výjevy z pohádkového světa, svou otevřenou hereckou expresí do děje zve i dětské obecenstvo.

PejprbójZdroj: web Divadla na Šantovce