OLOMOUCKO

Burger Street festival
KDY: sobota 8. října od 10 do 21 hodin a neděle 9. října od 10 do 20 hodin
KDE: Galerie Šantovka, Olomouc
ZA KOLIK: vstup zdarma

Další ročník Burger Street festivalu u Galerie Šantovky je tady! Letošní ročník se navíc kromě burgerů rozroste o street food z celého světa jako například z Afriky, Asie a samozřejmě Evropy. Tak přijďte, bude to stát za to!

Burger Street Festival v Olomouci, 5. 6. 2021Burger Street Festival v Olomouci, 5. 6. 2021Zdroj: Deník/František Berger

Oktobeer fest
KDY: pátek 7. října od 17 do 22 hodin a sobota 8. října od 10 do 21 hodin
KDE: Letní kino, Olomouc
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Oktobeer fest jsou tradiční dvoudenní podzimní slavnosti lokálních pivovarů v areálu Letního kina Olomouc. Těšit se můžeme na pivovary Chomout, Zlosin, Ničitel nebo Buchťák. Příjemná atmosféra, chutné jídlo, pití, hudba a zábava určitě nebude chybět!

Hello, Dolly!
KDY: pátek 7. a sobota 8. října od 19 hodin
KDE: Moravské divadlo, Olomouc
ZA KOLIK: 200 až 480 korun

Jeden z nejpopulárnějších broadwayských muzikálů Hello, Dolly! sklízí úspěchy na divadelních prknech od roku 1964. Proslavila ho však zejména filmová verze s nezapomenutelnou Barbrou Streisand v titulní roli a ústřední píseň v podání Louise Armstronga. Příběh se točí kolem šarmantní vdovy Leviové, která se živí jako dohazovačka. Dokáže téměř cokoliv - i podmanit si srdce nedostupného muže. Slavný muzikál, který „rozdrtil“ všechny dosavadní broadwayské rekordy, převede na jeviště režisérka Andrea Hlinková. Spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Moravského divadla Olomouc.

Muzikál Hello, Dolly! má na jevišti Moravského divadla premiéru v pátek 7. října v 19 hodin.Muzikál Hello, Dolly! má na jevišti Moravského divadla premiéru v pátek 7. října v 19 hodin.Zdroj: Moravské divadlo Olomouc

Bruslení pro veřejnost
KDY: sobota 8. října a neděle 9. října od 8.30 do 9.30 hodin
KDE: Zimní stadion, Olomouc
ZA KOLIK: 40 korun

Přijďte si zabruslit na zimní stadion! Na stadionu jsou návštěvníkům k dispozici lavičky pro přezutí bruslí a sociální zařízení v útrobách haly. Brusle si však vezměte svoje vlastní, ty se na stadionu půjčit nedají.

PROSTĚJOVSKO

Dýňové slavnosti
KDY: sobota 8. října a neděle 9. října od 10 do 18 hodin
KDE: Zahradnické centrum Marciánová, Kostelec na Hané
ZA KOLIK: zdarma

Víte, co kromě pouštění draka, sbírání jablek a kaštanů a opadávání barevného listí neodmyslitelně patří k podzimu? Dýně. Na dýňové slavnosti se můžete přijít podívat do Zahradnického centra Marciánová v Kostelci na Hané. Připravený je i celodenní zábavný program pro děti nebo fotokoutek.

Dýňové slavnosti v Kostelci na HanéDýňové slavnosti v Kostelci na HanéZdroj: DENÍK/Michal Sobecký

Dýňová stezka odvahy a zručnosti
KDY: pátek 7. října od 18 hodin
KDE: Smetanovy sady, Prostějov

Strašidelná a tajuplná. Tak by se dala popsat stezka odvahy, která bude pro děti připravená v Prostějově ve Smetanových sadech. Stezku bude osvětlovat spousta vydlabaných dýní s připravenými úkoly, které děti musejí po cestě splnit. Na konci stezky na každého bude čekat drobná odměna.

Pohádky o mašinkách
KDY: sobota 8. října od 15 do 15.50 hodin
KDE: Městské divadlo Prostějov
ZA KOLIK: 180 korun

Nejvyšší pán železničář touží mít největší lokomotivu na světě a černokněžník Zababa mu přání splní. Lokomotiva je tak veliká, že nemůže jezdit po běžné trati, a v jedné ostré zatáčce vykolejí. Nejvyšší pán železničář se díky tomu napravil, co si ale počít s velikánskou rozbitou mašinkou? To přijďte zjistit na krásné divadelní představení určené dětem.

Nohejbalové derby Přerov vs. Prostějov. Ilustrační foto
Kam za sportem? Na Sigmu se Slavií, Moru i nohejbalové baráže

Roger Krowiak
KDY: neděle 9. října od 18.30 hodin 
KDE: Městské divadlo Prostějov
ZA KOLIK: 150 korun

Komiks s originálními kresbami mistra Danglára uvádí po letech v život projekt LiStOVáNí, poslední výstřel totiž ještě nezazněl! Kultovní kolektivní román psali tehdy nejlepší slovenští spisovatelé, ti nejlepší čeští ho pak překládali. V hlavní roli Lukáš Hejlík.

Na slavkovském zámku se sešly stovky dětí na akci Celé Česko čte dětem.Lukáš Hejlík.Zdroj: Deník/Jiří Sláma

HRANICKO A PŘEROVSKO

Doro & Warlock Revival + Judas Priest Revival
KDY: pátek 7. října od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 150 korun v předprodeji, na místě 200 korun

Koncert metalových kapel se uskuteční už tento pátek v Zámeckém klubu v Hranicích. Kapela Judas Priest revival vznikla v roce 2017 a má ve svém repertoáru nejznámější hudební klenoty od zkušených metalových hardcovníků – Judas Priest. Kapela Doro & Warlock revival svým nadšeným příznivcům ožije v paměti. Uslyšíte, jak nezapomenutelné hity Warlock All We Are, Earthshaker Rock, Burning The Witches, tak hity sólové dráhy Doro Burn It Up, Breaking The Law, You`re My Family, The Night Of The Warlock atd. Kapela vznikla jako pocta německé metalové královně DORO a její fantastické muzice a bojovnické duši.

Doro & Warlock Revival.Doro & Warlock Revival.Zdroj: archiv kapely

Všichni společně v pohybu
KDY: sobota 8. října od 14 hodin
KDE: u Sokolovny, Hranice
ZA KOLIK: zdarma

Již 8. ročník sportovního odpoledne Tělocvičné jednoty Sokol Hranice. Čeká vás stanoviště s úkoly pro děti i dospělé, občerstvení i odměny.

Sousedský vý/prodej „Ve Dvoře“
KDY: neděle 9. října od 14 hodin
KDE: náměstí, Drahotuše
ZA KOLIK: vstup zdarma

Připraven je také doprovodný program, jako malování na obličej nebo rodinné focení zdarma. Pochutnat si můžete na dobrotách z farmářské prodejny a zdarma bude připravena káva, voda a čaj.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník / Redakce

Den otevřených dveří Městské knihovny
KDY: sobota 8. října od 8 do 12 hodin
KDE: Městská knihovna, Přerov
ZA KOLIK: zdarma

Přerovský architekt a urbanista Jan Horký přiblíží návštěvníkům během svých komentovaných prohlídek jak historii honosné rodinné vily továrníka Přikryla, tak současnou podobu objektu, v němž již desítky let sídlí městská knihovna. Účastníci prohlídek si tak budou moci prohlédnout všechny dřívější obytné prostory vily, vystoupat až do půdních prostor nebo se projít podzemním krytem

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Modelfest Šumperk
KDY: sobota 8. října od 9 do 17 hodin
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: 100 korun, děti do 18 let zdarma

Plastikové a papírové modely tanků, letadel, aut, lodí i figurek. Pro děti i dospělé je připraven zábavný program a celodenní workshopy. Můžeme se těšit na modeláře z celé České republiky, Slovenska, Španělska, Maďarska, Srbska a Polska. Tak přijďte, o hezkou podívanou nebude nouze!

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/ Z. Traxler

Drakiáda v Šumperku
KDY: sobota 8. října od 14 hodin
KDE: Letiště Šumperk
ZA KOLIK: zdarma

Už jste letos pouštěli draka? Tento víkend k tomu budete mít jedinečnou příležitost! Letiště v Šumperku totiž ožije jedinečnou drakiádou. Mimo jiné se bude i soutěžit v různých hrách, k vidění bude i ukázka klubových letadel a chybět nebude ani občerstvení, tak přijďte!

Ondřej Havelka & Melody Makers
KDY: neděle 9. října od 19 hodin
KDE: Kulturní dům, Zábřeh
ZA KOLIK: 450, 500 a 550 korun

Legendární Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zahrají nejžhavější swingové fláky vrcholné éry bigbandového swingu z let 1945 až 1948 v koncertní show Swing nylonového věku.

Ondřej Havelka a Melody MakersOndřej Havelka a Melody MakersZdroj: Archiv Domu kultury Šumperk

Když nechtějí malé myšky spát
KDY: neděle 9. října od 10 hodin
KDE: Dům kultury, Šumperk
ZA KOLIK: 80 korun, děti do 3 let zdarma

Krátké příběhy, které se vyprávějí malým myškám, co nechtějí za každou cenu spát. Hraje se s různými druhy loutek, vše je propojeno písničkami. Bude spousta legrace i napětí. Tak ne, že na představení usnete!

Hodokvas na Slezskoostravském hradě.
Kam o víkendu? Na hradní hodokvas, karvinské Lodičky nebo za řeckou zábavou
Uspávání broučků.
Kam o víkendu? Na Jarošovský Oktoberfest, Oskerušobraní či Uspávání broučků