VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Hazard v Olomouci

Herny a kasina na území města. Vše k tématu

Hazard v Olomouci se dál omezovat nebude. Je 57 heren v pořádku?

Olomouc - Boj s hazardem, který už několik let vede olomoucký magistrát, je na nějaký čas u konce. Počet heren, kde stále blikají hrací automaty, se v Olomouci zastavil na čísle 57 a další adresy se dosud zavírat nebudou. Radnice je s tímto výsledkem prozatím spokojená.

Zavírání dalších heren v Olomouci se odkládá

Olomouc - Zavírání dalších heren s hracími automaty se v Olomouci zatím konat nebude. Přestože vedení města plánovalo začátkem roku omezit hazard na některých ze sedmapadesáti zbývajících adres, svůj plán odkládá.

Zakázané herny v Olomouci fungují dál, vyhlášce navzdory

Olomouc - Ve většině olomouckých heren, které měly zavřít už začátkem roku, stále blikají hrací automaty. Přesto, že se koncem září podařilo radnici zavřít hernu U Betona, v provozu stále zůstává jedenáct zařízení, jež jsou v rozporu s městskou vyhláškou o hazardu.

Na Povlu žádají: Zrušte tady hernu!

Olomouc – Pro Olomoučany ze sídliště Povel je herna u pošty problém. Spojují s ní nedávné napadení zákazníka v supermarketu a opakované osočování kolemjdoucích. Chtějí proto po radnici, aby se zasadila o její zrušení.

Referendum o hazardu v Olomouci bylo levnější, než radnice odhadla

Olomouc - Náklady na prosincové referendum o hazardu byly o půl milionu korun nižší, než se odhadovalo. Radnice rozdíl vysvětluje tím, že nejprve započítala i výdaje, které nakonec platit nemusela, jako například roznášku hlasovacích lístků.

Herny v Olomouci fungují i bez povolení. Radnice neví, co s provinilci

Olomouc - Výherní automaty měly od Nového roku zmizet z desítek míst v Olomouci. V patnácti vyhláškou nyní už nepovolených hernách však blikají dál. Radnice ale zatím neví, co s hříšníky může udělat.

Automaty v Olomouci blikají dál, i když by někde už neměly

Olomouc – Možností, kde v Olomouci naházet peníze do automatů, mělo být od Nového roku opět o něco méně. Čtrnáct provozoven totiž mělo podle městské vyhlášky od 1. ledna zrušit hazardní hry.

Olomoučané zvolili zákaz hazardu, ale neplatí to. Co bude dál?

Olomouc – Slabá účast hlasujících rozhodla o tom, že první městské referendum v Olomouci je neplatné. V pátek se hlasování o zákazu hazardu zúčastnilo necelých sedm tisíc lidí. To je méně, než počet Olomoučanů, kteří podepsali petici, na základě které zastupitelstvo vyhlásilo veřejné hlasování.

Referendum o hazardu v Olomouci neplatí. Přišlo jen 8% lidí

Olomouc – První městské referendum v Olomouci je neplatné. Rozhodla o tom tristní účast Olomoučanů, k urnám jich přišlo jen něco málo přes osm procent. 

Fandím hokeji, hazardu ne, řekl u referenda bývalý hráč na automatech

Olomouc – Hokeji fandí Dušan Irgl celým svým srdcem. To ovšem neplatí o jeho vztahu 
k hazardu. Kdysi přitom byly automaty jeho velkou zálibou. Téměř mu zničily manželství a vlastně celý život.

Olomoučané hlasovali o hazardu. Účast byla chabá

Olomouc - Má město zakázat na svém území herny a automaty, nebo ne? V Olomouci proběhlo první lidové hlasování. 

Referendum o hazardu: co, kdy, kde, jak?

Olomouc - Poprvé v historii v pátek mohou obyvatelé Olomouce sami rozhodnout o aktuálním tématu. Městské referendum ukáže postoj lidí k hazardu. Tady jsou technické informace.

Olomoučané poprvé rozhodují sami, DNES se koná referendum o hazardu

Olomouc – Ponechat hazard, nebo ho omezit na minimum? Jedinečnou možnost vyjádřit názor na tuto problematiku budou mít Olomoučané v pátečním veřejném hlasování. Uskuteční se vůbec první referendum na území celého města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT