VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Hazard v Olomouci

Herny a kasina na území města. Vše k tématu

Hazard v Olomouci se dál omezovat nebude. Je 57 heren v pořádku?

Olomouc - Boj s hazardem, který už několik let vede olomoucký magistrát, je na nějaký čas u konce. Počet heren, kde stále blikají hrací automaty, se v Olomouci zastavil na čísle 57 a další adresy se dosud zavírat nebudou. Radnice je s tímto výsledkem prozatím spokojená.

Zavírání dalších heren v Olomouci se odkládá

Olomouc - Zavírání dalších heren s hracími automaty se v Olomouci zatím konat nebude. Přestože vedení města plánovalo začátkem roku omezit hazard na některých ze sedmapadesáti zbývajících adres, svůj plán odkládá.

Zakázané herny v Olomouci fungují dál, vyhlášce navzdory

Olomouc - Ve většině olomouckých heren, které měly zavřít už začátkem roku, stále blikají hrací automaty. Přesto, že se koncem září podařilo radnici zavřít hernu U Betona, v provozu stále zůstává jedenáct zařízení, jež jsou v rozporu s městskou vyhláškou o hazardu.

Na Povlu žádají: Zrušte tady hernu!

Olomouc – Pro Olomoučany ze sídliště Povel je herna u pošty problém. Spojují s ní nedávné napadení zákazníka v supermarketu a opakované osočování kolemjdoucích. Chtějí proto po radnici, aby se zasadila o její zrušení.

Referendum o hazardu v Olomouci bylo levnější, než radnice odhadla

Olomouc - Náklady na prosincové referendum o hazardu byly o půl milionu korun nižší, než se odhadovalo. Radnice rozdíl vysvětluje tím, že nejprve započítala i výdaje, které nakonec platit nemusela, jako například roznášku hlasovacích lístků.

Herny v Olomouci fungují i bez povolení. Radnice neví, co s provinilci

Olomouc - Výherní automaty měly od Nového roku zmizet z desítek míst v Olomouci. V patnácti vyhláškou nyní už nepovolených hernách však blikají dál. Radnice ale zatím neví, co s hříšníky může udělat.

Automaty v Olomouci blikají dál, i když by někde už neměly

Olomouc – Možností, kde v Olomouci naházet peníze do automatů, mělo být od Nového roku opět o něco méně. Čtrnáct provozoven totiž mělo podle městské vyhlášky od 1. ledna zrušit hazardní hry.

Olomoučané zvolili zákaz hazardu, ale neplatí to. Co bude dál?

Olomouc – Slabá účast hlasujících rozhodla o tom, že první městské referendum v Olomouci je neplatné. V pátek se hlasování o zákazu hazardu zúčastnilo necelých sedm tisíc lidí. To je méně, než počet Olomoučanů, kteří podepsali petici, na základě které zastupitelstvo vyhlásilo veřejné hlasování.

Referendum o hazardu v Olomouci neplatí. Přišlo jen 8% lidí

Olomouc – První městské referendum v Olomouci je neplatné. Rozhodla o tom tristní účast Olomoučanů, k urnám jich přišlo jen něco málo přes osm procent. 

Fandím hokeji, hazardu ne, řekl u referenda bývalý hráč na automatech

Olomouc – Hokeji fandí Dušan Irgl celým svým srdcem. To ovšem neplatí o jeho vztahu 
k hazardu. Kdysi přitom byly automaty jeho velkou zálibou. Téměř mu zničily manželství a vlastně celý život.

Olomoučané hlasovali o hazardu. Účast byla chabá

Olomouc - Má město zakázat na svém území herny a automaty, nebo ne? V Olomouci proběhlo první lidové hlasování. 

Referendum o hazardu: co, kdy, kde, jak?

Olomouc - Poprvé v historii v pátek mohou obyvatelé Olomouce sami rozhodnout o aktuálním tématu. Městské referendum ukáže postoj lidí k hazardu. Tady jsou technické informace.

Olomoučané poprvé rozhodují sami, DNES se koná referendum o hazardu

Olomouc – Ponechat hazard, nebo ho omezit na minimum? Jedinečnou možnost vyjádřit názor na tuto problematiku budou mít Olomoučané v pátečním veřejném hlasování. Uskuteční se vůbec první referendum na území celého města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT