VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Žhavé diskuse

Žhavé diskuse

Slavonín: Domy vyrůstají na lidských ostatcích

Olomouc - Lidé stavějí obydlí na místě bývalého hřbitova v Olomouci-Slavoníně. Stavebníci nechtějí přiznat, že ve výkopech nacházeli kosti.

Návštěvníci zoo kritizují parkování i málo košů

Olomouc - Na co si nejčastěji stěžují návštěvníci zoo na Svatém Kopečku? Na špatné parkování, nedostatek odpadkových košů a laviček v celém areálu. Vyplývá to z prozatímních výsledků ankety, kterou si nechalo zpracovat vedení zoologické zahrady.

K Lovecké chatě povede asfaltová in-line stezka

Horka nad Moravou - Rekonstrukce přístupových cest do Litovelského Pomoraví a nové asfaltové in-line stezky k Lovecké chatě v Horce nad Moravou se dočkají turisté a návštěvníci lužních lesů.

ANKETA: Jaká je olomoucká zoo?

Olomouc - Olomoucká zoo patří na špici turistických atraktivit regionu. Jaká je z pohledu návštěvníka? Vítězí v celkovém dojmu příjemná procházka v lesním prostředí, krása mořských akvárií nebo naopak převažuje pocit zastarlosti a zaostávání za předními zahradami u nás? Hlasujte v naší anketě.

Vznik Středoevropského fora v Olomouci je ohrožený

Olomouc -Měl to být nejvýznamnější projekt Muzea umění Olomouc (MUO). Představení evropské výtvarné kultury od roku 1945 a konfrontace děl z obou stran Železné opony. Projekt zapůl miliardy ale stále stojí naneústupnostimajitelů dvou parcel v proluce v Denisově ulici,ve které má unikátníprostor vzniknout.

Osud letiště v Neředíně je stále nejasný

Olomouc -O budoucnosti olomouckého letiště v Neředíně stále není rozhodnuto. Zasedání rady města v půlce září by mělo určit další možnosti a způsob jeho využití. O úplném zavření se v nejbližší době neuvažuje, ale během několika let by k tomuto ráznému kroku stejně mohlo dojít.

Turistů v republice ubývá, Olomouce se to však netýká

Olomouc - Českou republiku během letošní sezony navštěvuje méně turistů než loni. Kvůli silné koruně se jim dovolená u nás prodražuje. Největší propad zaznamenala Praha, olomoučtí restauratéři a hoteliéři však tento trend příliš nepociťují. Není tady totiž na to dostatek turistů.

Cyklisté musejí počkat, Chomoutovským vadili

Olomouc -Minulý týden radní města Olomouce vyslyšeli petici obyvatel Dalimilovy ulice ve Chomoutově. Ti protestovali proti výstavbě cyklostezky před jejich domy. Cesta pro cyklisty se tak bude muset odklonit na jinou trasu.

Vizualizace: Šantovka bude mít věžák i tramvaje

Olomouc - Průmyslový areál, který v minulosti patřil společnosti Milo, v těchto dnech demoluje těžká technika. Představitelé města však už s investory dojednávají podobu, jak by měla nová čtvrť Šantovka, jež na tomto místě vyroste v budoucnu, vypadat.

Primátor a architekti na schůzce narovnávali vztahy

Olomouc - Veřejné osvětlení, mobiliář, lavičky, ale i stromky v květináčích byly ve čtvrtek tématy, které na své první osobní schůzce otevřel s architekty zrekonstruovaného olomouckého Horního náměstí primátor města Martin Novotný (ODS).

Projedou se Olomoucí turisté i na lodích?

Olomouc/ Břeclav - Olomoucí protékají řeky Morava a Bystřice, jsou tu desítky mostů, přesto město nemůže do nabídky pro turisty zařadit výletní plavby na lodích. Jedinou výjimkou jsou plavby na raftech, které už léta nabízí společnost Peřej Tours.

Přejít Pražskou ulici? Hazard a nervy

Olomouc - Křižovatka ulic Pražská a Erenburgova v Olomouci je pro chodce čím dál nebezpečnější. Klidnému překonání čtyřproudové silnice nepomáhá ani přechod pro chodce.

Reklama na náměstí? Už jen výjimečně

Olomouc - Historická náměstí v centru města jsou možná jedny z nejlevnějších reklamních ploch v Olomouci. Pronájem metru čtverečního na čtyřech vybraných místech Horního a Dolního náměstí zájemce vyjde na padesát korun za den.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT