„Uzavřeli jsme smlouvu s Krajským ředitelstvím policie s tím, že účelem výpůjčky objektu je výcvik složek Integrovaného záchranného systému. Součástí jsou i ozbrojené složky - v době, kdy k požáru došlo, zde prováděla výcvik armáda,“ upřesnil prvotní informaci náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

K požáru podle něj došlo, jak ukázalo šetření, kvůli technické závadě na munici. Město nyní uvažuje, a to s ohledem na množící se stížnosti obyvatel na hluk, o dalším setrvání této smlouvy.

Na místě požáru zasahovaly ve čtvrtek jednotky profesionálních, dobrovolných a drážních hasičů.

Prohlídka nového distribučního centra americké společnosti Amazon, 19. září 2023, Kojetín.
VIDEO: Obří robotické centrum Amazonu v Kojetíně už zaměstnává 1500 lidí

„K požáru došlo ve třetím nadzemním podlaží. Když jsme dorazili na místo, šlehaly plameny z oken a oheň zasáhl celou bytovou jednotku o velikosti jedna plus jedna,“ popsal velitel zásahu Pavel Bernhauer.

Hasiči prováděli zásah kvůli bezpečnosti v dýchacích přístrojích. „Nasadili jsme první proud od přízemí směrem nahoru, kterým jsme utlumili plameny. Druhý proud mířil do zasaženého třetího nadzemního podlaží. Postupovali jsme tak, aby mohli hasiči vstoupit do bytové jednotky, dohasit zbývající ohniska a ochránit objekt, aby se oheň nerozšířil dál,“ řekl.

Objekt je naštěstí neobyvatelný, takže nebylo nutné nikoho evakuovat. Na místo dorazili i zástupci vedení města - Strojař je v jeho majetku.

Město nechalo odstranit lavičky z náměstí Svobody, protože se sem stahovali bezdomovci a opilci.
Lavičky z náměstí Svobody v Přerově zmizely, okupovali je bezdomovci

„Zahoření se týkalo jednoho bytu, zbytek prostor je pouze zakouřený. Při zásahu hasičů došlo k prolití vodou, ale škody nejsou výrazné,“ řekl náměstek primátora Miloslav Dohnal.

Objekt se nyní odvětrává, takže zatím nejsou patrné škody, které vznikly. „Na základě zjištění rozsahu škod budeme jednat s pojišťovnou,“ uzavřel Dohnal.