„Informaci o požáru rodinného domu jsme přijali v sobotu krátce po druhé hodině ráno. Během pouhých tří minut od oznámení dorazila k objektu, který už zasáhl mohutný požár, hlídka pohotovostního a eskortního oddělení,“ vylíčila krajská policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podívejte se na video ze zásahu policejní hlídky u požáru v Chválkovicích:

Zdroj: Policie ČR

Strážci zákona podle ní rychle zmapovali situaci a zjistili, že se uvnitř hořícího objektu nacházejí lidé. „Ani na okamžik neváhali a vydali se k zadní části domu. Navázali kontakt s jeho obyvateli, a poté hasicími přístroji ze služebních aut zlikvidovali plameny v místě možného úniku. Zachránili tak ženu i muže, kteří mohli zasažený objekt rychle opustit. Další zasahující policisté zajistili také bezpečnou evakuaci sedmi obyvatel z přilehlých domů. Výrazně tak přispěli k úspěšné záchraně ohrožených osob,“ řekla.

Požár domu ve Chválkovicích, 1. dubna 2023
Velký požár domu ve Chválkovicích, zasahovaly desítky hasičů

Krátce poté na místo požáru dorazilo postupně šest hasičských jednotek spolu se zdravotnickou záchrannou službou. „Lékaři záchranky ošetřili muže a ženu, u nichž bylo podezření, že se nadýchali zplodin,“ vylíčila dále.

Vyšetřovatelé už v souvislosti s prověřováním okolností vzniku požáru zahájili úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Viníkovi hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let. „Způsobená škoda se může vyšplhat až na několik milionů korun,“ uzavřela mluvčí.